Naše víkendové tipy vás tentokrát zavedou do přírody | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naše víkendové tipy vás tentokrát zavedou do přírody

Vzhledem k vydanému nařízení a celé situaci vám přinášíme naše víkendové tipy v poněkud omezeném vydání. A to je také důvod, proč bychom vás tentokrát chtěli s dětmi pozvat hlavně ven do přírody.

Zároveň bychom vás chtěli požádat, když budete vyhledávat v naší databázi na webu kamsdetmi.com, abyste si u organizátora ověřili, zda se akce skutečně koná či je daná lokalita otevřena veřejnosti.

 

Praha 

Botanická zahrada – Praha

Botanická zahrada nezavírá ani v těchto dnech. Interiérovou expozici skleníku Fata Morgana, který je nejmodernějšími technologiemi, můžete navštívit třeba o tomto víkendu. V současné chvíli tam probíhá výstava orchidejí. Počet návštěvníků bude regulován na povolený počet.

A návštěvu můžete rovnou spojit s procházkou po Naučné stezce přírodním areálem Botanické zahrady, která začíná cca 25 metrů od vchodu.

 

Středočeský kraj 

Zámek Loučeň

Zámek Loučeň má brány otevřené i v zimě. Nebojte se přijet. Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který před nedávnem obohatil jeden celoevropský unikát - totiž soubor 11 labyrintů a bludišť. Parkem vede Naučná stezka Labyrintárium Loučeň, kterou doporučujeme prozkoumat. 

 

Ústecký kraj 

Naučná stezka Kamennou branou do pohádky – Hřensko

Nejromantičtější, nejcennější a ozdobena mnoha unikáty - taková je trasa naučné stezky, spojující nejznámější cíle celé oblasti. Z vyhledávaného centra cestovního ruchu se nejprve vydáme k Pravčické bráně, nejmohutnějšímu skalnímu mostu v Evropě, a tím jako bychom vstoupili do pohádky. Následují roztodivné skalní útvary, hezká architektura a ve finále plavba romantickou Tichou soutěskou.

 

Liberecký kraj 

Modlivý důl – Sloup v Čechách

Modlivý důl je asi 1 km dlouhé romantické skalnaté údolí, hluboce zaříznuté do Modlivý důlpískovcových skal pod Slavíčkem a Tisovým vrchem na severovýchodním okraji Svojkova. Skalnatá rokle se původně nazývala Smolný důl (Pechgraben), protože zdejší uhlíři měli vedle milířů i smolné pece, v nichž vařili kolomaz. Teprve později zde vzniklo poutní místo, o jehož původu se vyprávěly různé pověsti.

 

Pardubický kraj 

Pravěká osada Křivolík – Muzeum v živé přírodě – Česká Třebová

Kulturu lovců mamutů, přechod k zemědělství, počátek zpracování kovu a první etnika, první písemné zprávy o našem území, první názvy kmenů, vládců i některé události. To všechno jsou věci, které by měly být v Křivolíku nejen k vidění, ale i k osahání a praktickému vyzkoušení.

 

Královehradecký kraj 

Jiráskovy skály – Naučná stezka, zámek a zřícenina hradu Skály

Už jste navštívili? Skalní útvary Jiráskovy skály jsou součástí Adršpašsko-teplických skal a leží nedaleko Teplic nad Metují. Hrad byl postaven koncem 14. století a dnes jsou zde patrné části zdiva, zbytky hradní branky a schodů tesaných přímo do skály. Na vrcholu je skalní vyhlídka, z které je krásný pohled na stolovou horu Ostaš, Polici nad Metují, polské Góry Stolowe a na Orlické hory.

 

Plzeňský kraj 

Bývalý kaolinový důl Nevřeň

V Nevřeni se kaolin těžil od roku 1870 do roku 1897. Od té doby byl důl ponechán svému osudu a donedávna se dalo do kaolinového dolu v Nevřeni vlézt jen tajně betonovou rourou. Kaolinový důl je unikátní z několika důvodů: kaolin se tady totiž těžil hlubinnou metodou a podzemní štolou dokonce jezdila úzkokolejka, ostatně chodby jsou až osmnáct metrů vysoké a šest metrů široké. V Česku se surovina pro výrobu porcelánu těžila jen ve dvou podzemních dolech – na Plzeňsku a v Hosíně na jihu Čech. Otevřený však je pouze nevřeňský důl.

 

Karlovarský kraj 

Zimní prohlídky na zámku Loket – Loket nad Ohří

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva. Hrad je pro návštěvníky otevřen denně. Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb. V tuto chvíli doporučujeme učinit telefonickou objednávku předem.

 

Jižní Čechy 

Naučná stezka Čertův kámen - Lodhéřov

S nudou už je navždy ámen – je tu stezka Čertův kámen! Stezka spojuje obce Kostelní Radouň a Lodhéřov, je dlouhá 4,5 km a prochází přes nejvyšší bod Klenovského masivu o nadm. výšce 659 m. – Čertův kámen. Z Kostelní Radouně je vrchol vzdálen 3 km a z Lodhéřova 1,5 km. Stezka v obou směrech začíná přímo v obcích u infotabulí. Na stezce je umístěno 9 infotabulí a 5 sportovně – herních hnízd (houpačky, kladiny, balanční prvky, skoky do výšky a dálky, lana) Stezka vede převážně lesními a polními cestami, protíná 15. poledník a je doplněna herně sportovními prvky.

 

Vysočina 

Hřibový háj - Kněževes

Houby naleznete na návsi, podél hlavní silnice i na okrajích obce. Největší koncentrace houbových klobouků je pak v takzvaném Hřibovém háji - obří dřevěné exempláře stojí v malém lesíku za Kněževsí ve směru k rybníku Hajný, východně od vsi. U Hřibového háje je bezva hřiště pro děti.

 

Jihomoravský kraj 

Rozhledna Kobylí

Rozhledna vysoká 7,5 metru bude na nejvyšším bodě v obci, a to Kobylím vrchu, kterému místní říkají Homole. Vidět z ní bude na Pálavu a při dobrém počasí i na rakouské Alpy. Rozhled bude na všechny strany. Výhled až do Alp Lidé uvidí na Pálavu, Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty, Chřiby i s hradem Buchlovem, Ždánický les, vysílač Hády a při dobré viditelnosti i nejvýchodnější vrcholky rakouských Alp. Starosta doplnil, že vidět bude možné i Strážovské vrchy a na Slovensku Malé Karpaty i Malá a Velká Fatra.

 

Zlínský kraj 

Lesní naučná stezka Okolo Buchlova

Tato stezka seznamuje na jedenácti zastaveních veřejnost s prací lesníků v lesích Chřibů. První uvítací tabule je umístěna u parkoviště pod hradem Buchlovem. Tématem dalších tabulí jsou hlavní lesnické činnosti a částečně i místní historie. Návštěvníci se tak na téměř tříkilometrové trase, která vede kolem hradu Buchlova a přírodní památky Barborka, mohou seznámit s Lesní správou Buchlovice, zrozením lesa, obnovou lesa, hlavními lesními dřevinami Chřibů, pěstováním lesa, těžební činností, ochranou přírody, lesním majetkem, myslivostí u LS Buchlovice a pověstí o Čertově sedle.

 

Olomoucký kraj 

Dům přírody Litovelského Pomoraví

Galerie v přírodě Domu přírody Litovelského Pomoraví přibližuje unikátní krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy. Umělecká díla na vycházkovém okruhu slouží jako tradiční místa rozhledu, ale zároveň umocňují prožitek z putovaní krajinou. Umělecké instalace jsou v otevřené krajině a záměrně se snaží odvést lidi z „virtuálních světů počítačových sítí“ k přirozenému pobytu v přírodě. Současně jde o ojedinělý záměr vytvoření komponované krajiny, s odkazem na anglické romantické parky. Galerie v přírodě je volně přístupná a připravena na všechny poutníky krajinou. Na rozlehlém pozemku můžete objevit malebná zákoutí, netradiční herní prvky a odpočinková posezení. Ideální na procházku s kočárkem nebo vyjížďku na kole. Toto místo otestovala naše maminka Lucka s dětmi.

 

Moravskoslezský kraj 

Stezka Valašska - Trojanovice

Vyhlídková stezka na Pustevnách se nachází cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Vrcholem stezky je 22 metrů vysoká věž, na které se můžete těšit také na skleněnou vyhlídku. Na věž samotnou Vás dovede přibližně 600m dlouhý chodník, vedoucí ve výšce mezi stromy. Pozvolně stoupající chodník bude mít také řadu zastavení, na kterých se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí.

 

Pokud se vám přece jen ale z domu nechce, pak pro vás máme jeden tip co s dětmi můžete podniknout doma, pěkně v teple. Více ZDE.

 

Sledujte nás také na našem Facebooku, kde pro vás připravujeme další zajímavé tipy co s dětmi doma.

11. 3. 2020Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře