Modlivý důl | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Modlivý důl

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4.7  (3x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Modlivý důl je asi 1 km dlouhé romantické skalnaté údolí, hluboce zaříznuté do pískovcových skal pod Slavíčkem a Tisovým vrchem na severovýchodním okraji Svojkova. Skalnatá rokle se původně nazývala Smolný důl (Pechgraben), protože zdejší uhlíři měli vedle milířů i smolné pece, v nichž vařili kolomaz. Teprve později zde vzniklo poutní místo, o jehož původu se vyprávěly různé pověsti. Podle jedné z nich tu dobrovolně zemřeli rytíř Jaroslav ze Svojkova s dcerou sládka z Velenic, kteří se velmi milovali, ale rytířovi rodiče jim jejich lásku nepřáli. Jiná pověst vypráví, že tu jeden selský chlapec zabil svého soka v lásce. Chceme-li se do Modlivého dolu osobně podívat, pak doporučujeme zaparkovat automobil u restaurace Svojkov a odsud se můžeme vypravit po červené turistické značce. Uvedená kaple je od restaurace vzdálená zhruba 500 metrů. Pro neautomobilisty doporučujeme dojet autobusem do Sloupu v Čechách (z České Lípy a Nového Boru jezdí zhruba každou hodinu) a odsud vyrazit po červené značce. Cesta je sice poměrně náročná, protože musíte překonat zhruba 250 metrové převýšení, na druhou stranu po cestě můžete navštívit skalní divadlo, popř. místní rozhlednu.

> Otevírací doba

Celoročně volně dostupné (v závislosti na počasí)

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Sloup v Čechách
Ulice: Svojkov

> Komentáře