Bývalý kaolinový důl Nevřeň | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Bývalý kaolinový důl Nevřeň

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (5x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

V Nevřeni se kaolin těžil od roku 1870 do roku 1897. Od té doby byl důl ponechán svému osudu a donedávna se dalo do kaolinového dolu v Nevřeni vlézt jen tajně betonovou rourou. Zpřístupnění utajené atrakce pomohlo otevření Centra Caolinum a také filmaři, kteří se v podzemí rozhodli natočit pekelnou část pohádky Čertí brko. Aby se do labyrintu kaolinových chodeb dostaly kamery a další technika, musel se udělat nový vstup. Tím nyní budou do nevřeňského podzemí chodit i návštěvníci. Kaolinový důl je unikátní z několika důvodů: kaolin se tady totiž těžil hlubinnou metodou a podzemní štolou dokonce jezdila úzkokolejka, ostatně chodby jsou až osmnáct metrů vysoké a šest metrů široké. V Česku se surovina pro výrobu porcelánu těžila jen ve dvou podzemních dolech – na Plzeňsku a v Hosíně na jihu Čech. Otevřený však je pouze nevřeňský důl. Do lomu, jehož stěny mají bílou barvu, sestoupíte po schodišti. Důl má v hloubce několika desítek metrů pod zemí až 500 metrů podzemních chodeb, zpřístupněno je asi 300 metrů. Některé chodby jsou až osm metrů široké, největší podzemní sál měří na výšku zhruba jako čtyřpodlažní dům. Nevřeňské podzemí bude od 15. 6. 2019 otevřeno pro veřejnost ve zveřejněných termínech. Prohlídka se koná pouze v případě, když celkové vstupné dosáhne částky 500Kč. Rezervaci a prodej vstupenek zajišťuje Centru Caolinum Nevřeň na tel. 723 469 874 (během provozní doby CCN) doporučujeme však provádět rezervace e-mailem na [email protected] Individuální termíny prohlídek nabízíme školním exkurzím a skupinám o minimálním počtu 15 osob. Upozorňujeme návštěvníky, že čas prohlídky označuje čas setkání s průvodcem u vstupu do podzemí, které je od Centra Caolinum vzdáleno cca 20 - 30 minut pohodlné chůze po značené naučné stezce. Vstupenky se prodávají nejpozději do půl hodiny před časem prohlídky, dorazte proto vždy s dostatečným časovým předstihem. Pár pravidel pro vaše pohodlí a bezpečnost: V podzemí je nutné dbát všech pokynů průvodce a řídit se návštěvním řádem vycházejícím s platné báňské legislativy, a to bez výjimky! Nutností je ochranná přilba, kterou vám zapůjčíme u vstupu. Každý návštěvník musí mít pevnou obuv a oblečení s ohledem na teplotu v dole okolo 10°C, u kterého vás nebude mrzet, když se případně trochu umaže. Samotná prohlídka podzemí trvá necelou hodinku. Zvířatům je do podzemí vstup zakázán. Vstupné-Základní vstupné:Dospělý (15-100 let) 150 Kč Dítě (4-15 let) 80 Kč Student*, senior (nad 65 let), ZTP** 100 Kč Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 2 děti) 350 Kč Rezervaci a prodej vstupenek zajišťuje Centru Caolinum Nevřeň na tel. 723 469 874, doporučujeme však provádět rezervace e-mailem na [email protected] Individuální termíny prohlídek nabízíme školním exkurzím a skupinám o minimálním počtu 15 osob. Termíny prohlídek budou vypsané vždy měsíc dopředu.

> Otevírací doba

Nutné zakoupit vstupenku na prohlídku

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Nevřeň
Ulice: Prodej vstupenek: Centrum Caolinum Nevřeň, Nevřeň 136

> Komentáře