Jiráskovy skály - naučná stezka, zámek a zřícenina hradu Skály | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jiráskovy skály - naučná stezka, zámek a zřícenina hradu Skály

Foto: Turistika.cz

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Už jste navštívili? Skalní útvary Jiráskovy skály jsou součástí Adršpašsko-teplických skal a leží nedaleko Teplic nad Metují. Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu. Jiráskovy skály jsou rozloženy do dvou skupin, které od sebe odděluje silnice a malý barokní zámeček. První skupina skal je nad Černým jezírkem okolo bývalého středověkého hradu Skály (Bischofstein). Hrad byl postaven koncem 14. století a dnes jsou zde patrné části zdiva, zbytky hradní branky a schodů tesaných přímo do skály. Na vrcholu je skalní vyhlídka, z které je krásný pohled na stolovou horu Ostaš, Polici nad Metují, polské Góry Stolowe a na Orlické hory. Další skalní uskupení je okolo vrcholku kopce Čáp (785 m), který je nejvýše položeným místem této oblasti. Z tohoto místa výhled do krajiny částečně omezují dokola čnící vrcholky stromů. V oblasti Jiráskových skal křižují značené turistické trasy a prochází tudy cyklostezka č. 4036. Nově tady byla otevřena naučná stezka Jiráskovy skály. Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne? Jen se budeme opakovat - je to stejné jako v Adršpašských skalách a Teplických skalách. Je tu nádherně. Je pravda, že skal tu není tolik a nejsou tak vysoké, ale je tu zase úžasný klid a pohoda. Máme pocit, jakoby to byl zapomenutý kraj. Ostatní informace Je tu klid, ale řada možností na výlety. Od rozcestníku v centru osady se nechá po modré dojít po 3 km ke sjezdovce v Kamenci a po dalších 2 km na vlakovou stanici Teplice nad Metují – město. K hlavní žel. stanici Teplice nad Metují je to po žluté necelých 5 km. Po červené je to 11 km k vlakové stanice Malé Svatoňovice, rodišti bratří Čapků nebo na druhou stranu 9 km na parkoviště pod Ostašem a Kočičími Skalami. Zhruba 1,5 km je to k rozhledně Lenka (po silnici směr Stárkov a dál vlevo přes louku po neznačené cestě). Takových neznačených cest je tady víc. V zimě jsou tady i udržované běžecké lyžařské stopy. Takže až tak zapomenutý kraj to nebude. více informací www.turistika.cz

> Otevírací doba

dle počasí

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Teplice nad Metují
Ulice: Jiráskovy skály

> Komentáře