Rozhledna Cibulka u Oloví | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Cibulka u Oloví

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Cibulka je rozhledna nacházející se na Šibeničním vrchu (kóta 666 m n. m.), na jeho východním vrcholu 656 m n. m., asi 920 m jižně od kostela sv. Archanděla Michaela v Oloví v Krušných horách. Rozhledna je volně přístupná po celý rok. Historie rozhledny: Původně stála rozhledna na Boučském vrchu asi 1,5 km východně od dnešní stavby. Nechal ji tam vybudovat majitel Svatavských přádelen Josef Schmieger. Ten se slavnostního otevření v roce 1896 nedožil a rozhledna chátrala až do doby, než zchátralou rozhlednu v roce 1913 odkoupil Okrašlovací spolek města Oloví. Rozhledna byla rozebrána a přemístěna na Šibeniční vrch. K úplnému zničení rozhledny došlo za druhé světové války. V roce 2011 se začal realizovat projekt na obnovení rozhledny. Slavnostní otevření nové rozhledny se uskutečnilo 31. srpna 2014. Přístup: Nejpohodlnější přístup k rozhledně je po dobře upravené, nejprve polní, později lesní šotolinové cestě, odbočující ze silnice z Krajkové do Studence. Trasa začíná u odbočení ze silnice, necelý kilometr za vesnicí Libnov. Trasa mírně stoupá až k hlavnímu vrcholu Šibeničního vrchu s lesní Černou kapličkou, kolem níž rostou památné stromy Buky u černé kapličky. Odtud již trasa kopíruje modře značenou naučnou stezku orientovanou na historii hornictví v Oloví. Délka trasy je 2,1 km. V roce 2015 byla vyznačena nová žlutá turistická stezka z Oloví. Tato nejkratší trasa začíná u kostela sv. Archanděla Michaela na náměstí v Horním Oloví. Její délka je 1,2 km s převýšením přibližně 140 m. Od zhruba poloviny trasy je pěšina poměrně strmá, přesto vhodná pro pěší turisty, ale sjízdná pouze na horském kole. K rozhledně je rovněž přístup z náměstí v Horním Oloví po naučné hornické stezce. Stezka vede kolem kaple sv. Josefa až k Černé kapličce na hlavním vrcholu Šibeničního vrchu, pak po šotolinové cestě k rozhledně. Délka trasy je 1,7 km. I tato trasa má značně strmý úsek, sjízdný zdatnými cyklisty pouze na horském kole. Výhled: Z rozhledny je výhled všemi směry. Severním směrem je vidět město Oloví, hřebeny Krušných hor a německý Klingenthal, východním směrem Boučský vrch (kóta 667 m n. m.), který je od rozhledny vzdálen asi 1,5 km a kde stála původní rozhledna. Jihovýchodním až jižním směrem je vidět Sokolovská pánev a město Sokolov, v pozadí kopce Slavkovského lesa, západním směrem nejzápadnější část Krušných hor a Smrčiny se Zelenou horou (kóta 637 m n. m.)

> Otevírací doba

volně přístupná

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Oloví

> Komentáře