Hnízdo ilustrace | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hnízdo ilustrace

Foto: Sladovna

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Hnízdo ilustrace je nová stálá expozice ve Sladovně, kde děti objeví svět dětských obrazových knih a příběhů v nich ukrytých. Děti zde najdou ilustrace významných českých ilustrátorů. Odkrývat je přitom mohou způsobem jim nejbližším - prožitkem a hrou. Co je to vlastně ilustrace? Proč se jí tak říká? Je barevná nebo černobílá? Líbí se mi? Byly tu ilustrace odjakživa? Spousta otázek pro zvídavé děti coby začínající, pokročilé i náruživé čtenáře. Ilustrace jako most ke knihám, které se před dětmi otevřou v podobě velkých prostorových objektů a umožní dětem prozkoumat rukopis vybraných ilustrátorů. Každá kniha nabídne zároveň dětem spoustu zajímavých aktivit, inspirovaných konkrétním příběhem knihy. Děti tak doslova vstoupí do knihy a stanou se její součástí - jako oživlá ilustrovaná postava při hře, jako čtenář odkrývající příběh knihy při čtení v hnízdě, jako ilustrátor v atelieru, jako autor knihy při vymýšlení toho, jak může příběh pokračovat... Expozice ilustrace vznikla ve spolupráci s holandským muzeem Het Huis van Aristoteles a Ars Longa, kurátorkou výstavy je Sandra Goos. Co všechno je Hnízdo ilustrace: - přirozený prostor pro děti, kde děti svobodně a intuitivně objevují svět obrazových knih - výstava, která není zavřená ve vitrínách - výstava, kde dotýkat se knih je dovoleno - výstava, kde objevovat příběhy a obrazy v knihách je zábava - zábava i pro ty děti, které cestu ke čtení teprve hledají - místo, kde každá kniha může v dítěti zažehnout oheň a probudit v něm čtenáře - stačí ji jen najít - prostor, kde se spolu staré i nové ilustrace kamarádí...a těší se na všechny další Ilustrace v Hnízdě má mnoho podob: - ilustrace v knize - ilustrace jako velká modulová kniha - dům, kde bydlí příběh - ilustrace tištěná na látku, vinyl i dřevo - projekce, animace, koláž - ilustrace jako hra se světlem - stínové divadlo Jaké ilustrace a ilustrátory zde děti potkají: - ilustrace dětských knih, které prověřil čas a několik generací čtenářů - od Josefa Lady, Josefa Čapka, Jiřího Trnky, Josefa Palečka, Daisy Mrázkové a dalších - ilustrace současných úspěšných ilustrátorů - Andrey Tachezy, Galiny Miklínové, Pavla Čecha aj. - "písmenkové" ilustrace Šmalcovy abecedy - ilustrace zlatého fondu českých pohádek - Karla Svolinského - ilustrace prostorových leporel Karla Kubašty a mnoho dalších. Hnízdo ilustrace je otevřená výstava, která hostí ilustrace všech generací a forem. Stejně jako se rodí noví čtenáři, rodí se i nové obrazové knihy, které v budoucnu třeba najdou cestu i do našeho Hnízda. Přijďte je objevit spolu s dětmi!

> Otevírací doba

Pondělí: Zavřeno
Úterý: 9:00 - 17:00
Středa: 9:00 - 18:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 18:00
Neděle: 9:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Písek
Ulice: Velké náměstí 113
Telefon: +420 387 999 997
E-mail: [email protected]

> Komentáře