History park Ledčice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

History park Ledčice

> Otevřeno

březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad

> Hodnocení

5  (5x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Jste unaveni přeplněnými zábavnými areály a chcete si jako rodiče či prarodiče trochu odpočinout, zatímco se Vaše děti baví? Vyrazte do HistoryParku! S pomocí našich lektorů si můžete projít nabízené aktivity a leccos si vyzkoušet i sami. Děti u nás můžete mít stále na očích, a sledovat je při činnostech, do kterých se kdykoli můžete zapojit i Vy. Vyzkoušejte si, jak probíhají vykopávky, zastřílejte si z luku, hledejte pomocí detektorů kovů nebo zkuste umlít obilí na kamenném mlýnku. Klidnou atmosféru zajišťuje velkorysý prostor uprostřed krásné středočeské krajiny s výhledem na Říp. V areálu jsou pod přístřešky rozmístěny lavice a stoly. V našem bistru U mamuta si můžete dopřát oběd, kávu nebo něco sladkého. Parkoviště se nachází přímo vedle areálu, disponujeme úschovnou kol a zavazadel, bezbariérovým WC a hřištěm, které je určeno pro děti od 2 do 12 let. Společnost HistoryPark s.r.o vznikla po pětiletých přípravách v roce 2014. Založili ji absolventi oboru archeologie jako soukromou, státem ani evropskými fondy nedotovanou společnost. Naším ambiciózním cílem je nejenom prezentovat informace o naší minulosti, ale především ukázat fascinující způsoby jejich získávání. Náš tým tvoří skupina zkušených archeologů s mnohaletou praxí při archeologických výzkumech v ČR i v zahraničí. Své zkušenosti hodláme nadále využívat k rozvoji archeologické vědy a to především prostřednictvím nejmodernějších přístupů, přístrojů a technologií. Název naší společnosti je odvozen od anglického „history“, které obsahuje jak hlavní zájmovou oblast, tj. historii a archeologii, tak příběh – „story“, který tyto vědní obory odhalují. Jejím cílem je představit archeologii a příbuzné obory výukovou, ale přesto zábavnou formou. V rámci výletů a exkurzí se zde veřejnost, žáci a studenti mohou seznámit s prací archeologa, vyzkoušet si práci v terénu i následné zpracování archeologických nálezů a získat jednu ze čtyř archeologických dovedností. Návštěvníci se v průběhu získávání dovedností seznámí s historií nejbližšího okolí hory Říp, osídlení krajiny od pravěku po středověk a některými archeologickými nálezy z blízkého okolí (více v sekci pro veřejnost a pro školy - program). Vše probíhá v areálu historického statku a navazujících pozemků v krásné krajině v blízkém sousedství hory Říp, nedaleko Prahy. Naším cílem je v areálu HistoryParku postupně budovat typické pravěké a středověké osady tak, abychom co nejvěrněji zrekonstruovali jejich finální podobu. Oproti klasickému archeoskanzenu však chceme rekonstruovat nejen konečný stav stavby, nýbrž i její průběh. Chceme, aby naše osady v průběhu let žily a ožívaly novými osadníky tak, jako se tomu pravděpodobně dělo i v minulosti. Celý areál by se tak měl stát interaktivní vzdělávací atrakcí, prostřednictvím které se s námi vydáte na cestu do minulosti a stanete se lovci starých příběhů...

> Otevírací doba

Březen - červen: každý víkend od 10:00 - 18:00.

Červenec - srpen: denně od 10:00 - 17:00.

Září - listopad: každý víkend od 10:00 - 18:00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Ledčice
Ulice: Ledčice 222
Telefon: 732 161 216

> Komentáře