Rozhledna Babylon - Kozárov na Blanensku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Babylon - Kozárov na Blanensku

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Dvaačtyřicetimetrová stavba na kopci zvaném Babylon, vysokém 664 metrů nad mořem, je v Kozárově pro turisty jedním z mála lákadel. Na vyhlídkovou terasu, umístěnou 24 metrů nad zemí, se turisté dostanou po 139 schodech. Vidět je odtud až na Pálavu a na Jeseníky. V blízkosti je parkoviště. Věž hojně využívají i radioamatéři - fandové CB vysílaček, takzvaní "síbíčkáři". U rozhledny je prodejna občerstvení a suvenýrů, která slouží zároveň jako pokladna. Nechybí dětská prolézačka a kuželky. Velmi krásné je i okolí, které je ideální pro pěší putování i cykloturistiku. okolí: Lysice - zámek, přístupný veřejnosti. Lomnice - dvoutisícová malebné obec. Za pozornost stojí především zámek, kostel na náměstí, synagoga a židovský hřbitov. Doubravník - obec na řece Svratce, proslulá kostelem s hrobkou rodu Pernštejnů. Leží na trase Tišnov - Bystřice nad Pernštejnem - Nové město na Moravě. Tišnov - obec 3. stupně, cenná radnice na náměstí, mineralogické trhy, přírodní památka kopec Květnice, na nedalekém kopci Klucanina vzniká kamenná rozhledna. Předkláštěří u Tišnova - slavný ženský cisterciácký klášter Porta Coeli, založený českou královnou Konstancií v roce 1233. U něj expozice Muzea Brněnska. V zimě lyžařský svah.

> Otevírací doba

duben-červen, září
sobota, neděle 11:00 - 18:00,
červenec-srpen
út-pá (za příznivého počasí) 13:00-18:00, so-ne 11:00-20:00

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Kozárov
Ulice: Rozhledna Babylon

> Komentáře