Za četníky do dob první republiky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Za četníky do dob první republiky

 

Že četníci ještě nevymřeli se od 27.4. bude možné přesvědčit při návštěvě dobové Četnické stanice v Kuřimi u Brna.

V den slavnostního otevření, které proběhne 27.4. na návštěvníky čeká prohlídka objektu z roku 1875, který si skupina nadšenců sama rekonstruuje. Četníci se snaží lidem přiblížit, jak to mohlo na Četnické stanici v dobách první republiky vypadat. Návštěvníci se dozví něco o historii Četnictva, jaké uniformy četníci nosili, či jak byli vybaveni, když šli do služby. K vidění budou i dobové předměty, které bude možné si osahat. Provazy ani vitríny tu tedy nečekejte. Stanice má čtyři místnosti - kuchyň, pokoj četníků, kancelář velitele a v plánu je i tzv. separace.

Na záhajení se také předpokládá velká účast dobových uniforem ostatních uniformovaných složek a dalších dobových civilních obyvatel. Děti se také budou moci povozit na koníkovi. 

Pokud slavnostní otevření nestihnete, příležitostí k prohlídce bude ještě dost, neboť Četnická stanice bude mít pro návštěvníky otevřeno každý víkend. 

Za redakci Kamsdetmi.com zpracovala Vendula Kolaříková 

11. 4. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře