Lesní areál Hájemství u Dvora Králové nad Labem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesní areál Hájemství u Dvora Králové nad Labem

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Lesní areál v osadě Hájemství je určen všem milovníkům přírody. Nachází se zde řada dřevěných soch, keltský stromový kalendář, model Krkonoš, cestu dřeva nebo hřbitov odpadků. V areálu začíná naučná stezka Lesem království, která končí u přehrady Les království. Hlavním cílem areálu Hájemství, který vybudovaly Lesy ČR a Lesní správa Dvůr Králové, je probouzení u mladých lidí vztah k přírodě. Z toho důvodu tento objekt LČR navštěvují i učitelé a žáci různých škol. Po celý rok zde probíhá lesní pedagogika, kdy žáci za doprovodu lesníků poznávají les. Úzké spojení člověka s přírodou symbolizuje dřevěná socha Indiána. Velmi oblíbený je např. Keltský stromový kalendář. Na ploše areálu si podle data svého narození najdete z celkového počtu 22 stromů ten svůj. Z tabulky se poté kromě jeho popisu ještě seznámíte s vaší charakteristikou. Zblízka si můžete prohlédnout sochu skřítka Fagusáčka, pojmenovaného podle latinského názvu pro buk lesní (Fagus silvatica), navštívit Krakonoše či na dráze vytvořené z dutého kmene staré lípy vyzkoušet pomocí dřevěné koule nebo míčku svou šikovnost. Vhozená koule putuje obrazně od pokáceného stromu k dřevěnému výrobku. Projela-li až do konce, váš výrobek byl úspěšně prodán. Po chodníčcích, které symbolizují významné krkonošské toky, poznáte jednotlivé části hor. Posvačit můžete v originálním dřevěném altánu, který symbolizuje strom. Stoly a lavice jsou vyrobeny ze čtyř stromů, které představují jednotlivá roční období. Díky netradiční konstrukci lze uvnitř rozdělat oheň. Novinkou je zde dendrofon s ptačími budkami, cesta dřeva v kládě, vyřezaní brouci do bukových klád, či Kamenná tvář Krkonoš obsahující sbírku místních hornin. Naučná stezka Lesem království V areálu začíná naučná stezka Lesem království, která končí u přehrady Les království. Na čtyřkilometrové trase čeká na pěší i cyklistické zájemce sedm zastavení. Trasa není náročná a zvládnou ji i menší děti. Cestu zpestřují osídlené ptačí budky.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Dvůr Králové nad Labem
Ulice: Vítěžná, osada Hájemství

> Komentáře