Nejkrásnější rozhledny | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nejkrásnější rozhledny

Nevíte, kam s dětmi vyrazit o víkendu? Co si takhle vystoupat až na vrchol rozhledny a pořádně se rozhlédnout kolem sebe? 

V Čechách, na Moravě nebo i ve Slezsku v posledních době vyrostlo mnoho krásných i vyhlídkových věží, které jsou oceňované. Pár jsme jich pro vás vybrali, které stojí za pozornost.

 

Kobylí vrch

Rozhlednu vysokou 7,5 metru najdete přímo uprostřed vinic na Kobylím vrchu na Břeclavsku.

S originálním konceptem vyhlídky, která nemá žádné schody, a je tím pádem bezbariérová, přišlo brněnské architektonické studio KEEO Design. Dalo si záležet na tom, aby z celé stavby byl výhled do krajiny. Při stoupání ve výhledu nepřekážejí žádné sloupy a podesty. Kruh je navíc ukončený nerozbitným sklem, takže si můžete užít pocit, že stojíte ve vzduchu.

Z vršku se můžete těšit na výhled na Pálavu, Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty, Chřiby i s hradem Buchlovem, Ždánický les, vysílač Hády a při dobré viditelnosti i nejvýchodnější vrcholky rakouských Alp nebo Malé Karpaty. 

                               

 

Rozhledna Salaš

Tahle jedenadvacetimetrová ocelová rozhledna obložená krásným modřínem vyrostla v roce 2015. Leží na Slovácku a je inspirovaná tvarem hasáku (někdo v ní ale může vidět i dvě do sebe zaseknuté sedmičky).

Postavit ji nechal soukromý investor a najdete ji na úbočí Chřibů nad obcí Salaš v části zvané Paseky. Přístup k rozhledně je pro pěší po částečně zpevněných cestách z horního konce vesnice. Výhled do krajiny umožňuje i posezení na lavičkách, které jsou samozřejmě ve tvaru sedmičky. 

Z otevřeného ochozu budete moci obdivovat Velehrad, Uherské Hradiště, Bílé Karpaty a vrcholky Chřibů.

                                

 

Rozhledna Kelčský Javorník

Rok 2015 evidentně rozhlednám přál, protože na nejvyšší hoře Hostýnských vrchů, Kelčském Javorníku (865 m n. m.), vyrostla 35metrová vyhlídková věž, která vám díky své výšce nabídne kruhový výhled do všech světových stran.

Půdorys rozhledny připomíná hodinový ciferník a 12 rovnoměrně rozmístěných vyhlídkových plošin zase sluneční hodiny. Na tuto stavbu bylo použito 29 tun dřeva a 24 tun oceli.

Jistě vás potěší pohled na pásmo moravských a slovenských hor jako Jeseník, Beskydy, Bílé Karpaty, Malá Fatra nebo Strážovské vrchy, ale uvidíte také hrad Buchlov nebo kostel na Sv. Kopečku u Olomouce.

                                 

 

Maják Járy Cimrmana v Příchovicích

Tato vyhlídková věž na Liberecku nese jméno velkého hrdiny českého národa, ale taky kromě rozhledny slouží jako maják. Tyčí se do výšky 24 metrů a najdete ji na okraji obce Příchovice mezi Tanvaldem a Harrachovem.

V jejím suterénu můžete navíc navštívit i malé Cimrmanovo muzeum, které připomíná jeho pobyt na Liptákovsku. Na vrcholku věže se otvírá pěkný výhled na Železnobrodsko a Semilsko v pozadí s vrchem Kozákovem.

                       

 

Stezka korunami stromů Lipno

Unikátní stavba v korunách stromů na Lipně je dlouhá 372 metrů a po cestě vás čeká spousta zákoutí k odpočinku, nebo těch naučných pro děti. Procházka několik metrů nad zemí je zakončena věží dosahující výšky 40 metrů.

Pro malé i velké děti tu najdete tři zážitkové stanice s lanovými prvky, které jsou umístěny ve výšce 24 metrů nad zemí. Rozhodně tedy strach z výšek nechte doma.

V létě se na rozhlednu můžete dostat třeba na elektrokoloběžce, v zimě zas můžete na nedaleké sjezdovce dát lyže do úschovny a vypůjčit si na vycházku vyhřáté pohorky. Mimochodem, doporučujeme neobyčejný zážitek - vyrazit na osvětlenou stezku i za tmy.

                       

 

Stezka v oblacích Dolní Morava

Jestli vám nestačí stezka mezi vrcholky stromů, ale toužíte se projít rovnou v oblacích, stačí si zajet na Dolní Moravu, kde od konce roku 2015 jedna stojí. Rozhled z 55 metrů vysoké stavby, která vám z dálky připomene spíš než rozhlednu horskou dráhu, ještě umocní fakt, že sama stojí na kopci ve výšce 1116 m n. m.

Délka stezky je 710 metrů. Dolů pak rychle sjedete třeba toboganem. Stavba je mimořádná svými rozměry i použitými materiály. Prý odolá i vichřici o rychlosti 200 km/h.

Na rozhlednu vás vyveze lanovka, ale kdybyste měli chuť dát si do těla, můžete se vydat i po speciální cestě pro skialpinisty.

                          

 

Rozhledna na Křížové hoře

Na samém okraji Pardubického kraje se nad obcí Červená Voda od roku 2008 tyčí dominanta Křížové hory, na které dříve stávala dřevěná kaple z roku 1833. A jestli vám rozhledna i dnes nápadně připomíná kapli, máte dobrý postřeh.

Betonová rozhledna je obložená dřevem, z ochozu ve výšce 25 metrů jsou impozantní výhledy do kraje. Jako na dlani budete mít před sebou Orlické hory, Králický Sněžník i Jeseníky. Moderní rozhledna na Křížové hoře se tak právem stala Stavbou roku 2008 Pardubického kraje.

                                

Tak vám přejem pěkný výlet!

13. 5. 2020Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře