Rozhledna Salaš | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Salaš

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Na začátku zrodu rozhledny v Salaši stála vyzvaná architektonická soutěž soukromého investora z Přerova, který se rozhodl zhmotnit svou vizi stavby rozhledny Salaš a oslovil tři architektonické kanceláře na Moravě. Z jejich individuálních návrhů byla vybrána koncepce rozhledny architektonické a projekční kanceláře CAD Projekt plus s.r.o. podle návrhu ing.arch. Jana Smékala. Tento návrh byl vybrán z celkových 4, které tato architektonická kancelář v rámci zadání vypracovala v roce 2013. Investor se rozhodl, postavit na svém pozemku na kopci nad vesnicí Salaš rozhlednu ve tvaru dvou do sebe zakleslých sedmiček. Dvě "šťastné sedmičky" v té době obsahovaly jen jednu vyhlídkovou plošinu ve výšce 12 metrů, konstrukce v rámci architektonické studie byla subtilnější, ale v průběhu projektování došlo k větším či menším úpravám. Bezpečnost na plošinách je zaručena ocelovým pozinkovaným zábradlím - původně bylo navrženo jako skleněné, ale z ekonomického a praktického hlediska nebylo výhodné. Ocelová konstrukce je obložena dřevěnými lamelami ze severské borovice. Tento plášť měl dříve pokrýt celý povrch rozhledny, ale při projektování realizační dokumentace v roce 2014 bylo rozhodnuto o jejím odkrytí na vnitřních plochách. Bylo by škoda zakrýt konstrukci, která je svým způsobem unikátní a neumožnit tak návštěvníkům nahlédnout do systému, který celou rozhlednu vynáší. Přístup k rozhledně je pro pěší po částečně zpevněných cestách z horního konce vesnice Salaš, výhled do krajiny umožňuje i posezení na lavičkách, které jsou jak jinak - ve tvaru sedmičky. S dětmi: parkování je dole v obci na parkovišti, nejdřív se jde po asfaltce do prudkého kopce a pak dále k rozhledně. Není tedy vhodné pro ´plně malé děti, jedině v nosítku či krosně.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Salaš
Ulice: Rozhledna Salaš

> Komentáře