Planetum i tento rok nabízí pestrý program pro děti i dospělé | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Planetum i tento rok nabízí pestrý program pro děti i dospělé

V Planetáriu Praha se hned od 7. února chystá premiéra nového pořadu Zrození Země. Dozvíte se nejen o vzniku naší planety a Sluneční soustavy, ale i tom odkud pochází Měsíc, a proč je naše planeta rájem pro život.

 

 

Pokračuje samozřejmě i nejnavštěvovanější pořad pro děti, kterým je animovaná pohádka Polaris a její volné pokračování Polaris 2 – Lucie. Pohádky jsou doplňovány interaktivními moderovanými show, jako je oblíbený pořad Jak se dělá kometa, v němž děti na vlastní oči uvidí, z čeho jsou, a jak by zblízka vypadaly komety. Na podzim planetárium oslaví 60 let od svého otevření pro veřejnost a u této příležitosti bude uvedena první ryze česká  animovaná pohádka, která vznikla v produkci Planetum.

 

 

 

Ve Štefánikově hvězdárně a Hvězdárně v Ďáblicích se budete moct i tento rok na vlastní oči podívat např. na některou z planet pomocí velkého dalekohledu. Příležitostí bude mnoho, stačí sledovat naše webové stránky, kde každý měsíc uvádíme úkazy na obloze a objekty k pozorování v daném čase. Program pro děti doplňují také astronomické pohádky, novinkou od března je Cesta za kometou - Rosetta, Philae a jejich dobrodružství.

 

 

Příběh představí dětem dobrodružství vesmírné sondy Rosetta, její cestu i tajemství, které společně s jejím kamarádem odhalila. Oblíbenou pohádku o Ťuldovi a kouzelné pastelce uvidíte nově už na obou hvězdárnách. Na Štefánikově hvězdárně mohou děti také vidět, co dokáže tekutý dusík, a to formou moderované fyzikální show Experimenty s kapalním dusíkem.

 

 

Kromě pozorování oblohy vás v planetáriu čeká i další večerní program, jako např.  oblíbené filmy  Voyager, Horizon, nebo na zajímavé přednášky v podání předních odborníků z oboru.

Zhruba v polovině letošního roku návštěvníky potěší krásná nová vesmírná kavárna ve  Štefánikově hvězdárně, a také nový velký obchod s vesmírným zbožím v planetáriu.

 

Petra Kottová

25. 1. 2020Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře