Štefánikova hvězdárna | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Štefánikova hvězdárna

> Videogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4.8  (6x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Hlavním smyslem existence Štefánikovy hvězdárny je popularizace astronomie. Proto našim návštěvníkům nabízíme širokou otevírací dobu 6 dní v týdnu po celý rok. Návštěvu v otevíracích hodinách není třeba předem objednávat. Během celé prohlídky se Vám budou věnovat naši odborní průvodci. Návštěva hvězdárny nabízí: stálou expozici věnovanou přehledu astronomie, historii, astronomickým přístrojům a fyzice doplněnou interaktivními exponáty, fyzikálními pokusy a multimediálním obsahem. tematickou výstavu v historickém prostoru přízemí budovy pozorování oblohy velkými dalekohledy - probíhají kontinuálně po celou otevírací dobu. Ve dne se zaměřují na Slunce, po setmění na Měsíc, planety a hvězdnou oblohu. Pozorování je možné pouze za jasného počasí a je doprovázeno odborným výkladem. Při nepříznivých podmínkách je možná návštěva kopulí s demonstrací práce s přístroji. Dle měsíčního programu můžete navštívit: projekce pořadů pro děti i dospělé přednášky pro veřejnost Expozice hvězdárny je přizpůsobena širokému věkovému a odbornému rozpětí návštěvníků, nebojte se nás navštívit i s malými dětmi. Stálá expozice a promítací sál mají bezbariérový přístup. Typická doba prohlídky hvězdárny činí cca. 45min v případě nočního pozorování se však může výrazně prodloužit.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 1
Ulice: Petřín 205
Telefon: 257 320 540

> Komentáře