Víkendové tipy kam s dětmi jsou opět nabité zajímavostmi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Víkendové tipy kam s dětmi jsou opět nabité zajímavostmi

Děti za sebou mají první školní/školkový týden a vy už jistě vyhlížíte víkend. S ním pak i vhodnou akci, kde byste své ratolesti mohli zabavit. Pojďte se podívat na naše víkendové tipy kam s dětmi. Vybírat je opravdu z čeho.

 

Praha a Středočeský kraj

VYŠEHRÁTKY

Festival (nejen) pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky slaví patnáctiny! Dvojnásobná dávka pohádek, workshopy, oblíbené čtení slavných mamine nebo tatínků, dílny, herna a v neposlední řadě tradiční divadelní bojovka. Program bude pestrý a bohatý. Hlavně nezapomeňte – Vyčůrat a hrát!

 

Divadelní Brandýs

Jubilejní desátý ročník třídenního divadelního festivalu v kině a na zámku v Brandýse nad Labem Těšte se na divadlo, pohádky nebo třeba soutěže na nádvoří zámku. Vstupné je opět dobrovolné.

 

ŠTRŮDL 2018 - Mini-divadelně-hudebně-výtvarný festival v Mníšku pod Brdy

Spolek ROREJS vás zve na 18. ročník rodinného festivalu ŠTRŮDL! Ten vás a hlavně vaše děti potěší divadelními pohádkami, výstavou i tvůrčí dílnou a též divadelním představením pro dospělé publikum. Festival v letošním roce začne netradičně a poprvé v jeho historii mimo území Mníšku pod Brdy. S hudebním žánrem beatbox nás krátce seznámí jeden z předních českých beatboxerů Dozer. Ani letos nebude chybět občerstvení, které zajistí Ludvíkova kavárna. Těšte se na báječnou kávu, čaj, a hlavně na čerstvý jablečný ŠTRŮDL!

 

 

51. ročník mezinárodní jízdy Zbraslav

51. ročník tradiční mezinárodní jízdy do vrchu Zbraslav-Jíloviště je tady! Přijďte se podívat 8. a 9. září! Letošní ročník se jede u příležitosti 110. let od založení závodu! Vstup pro veřejnost: ZDARMA! První sobotu nového školního roku se opět rozvoní zbraslavské náměstí benzínem starých strojů. K vidění bude na dvě stovky předválečných automobilů i motocyklů, ale také tradičně závodní vozy!

 

Ústecký a Liberecký kraj

Veletrh Sport Live 2018

Největší sportovní akce v severních Čechách se koná již tuto sobotu v Liberci a je určena všem malým i velkým milovníkům sportu! Představí se zde více než 50 sportovních klubů z celého kraje a v rámci doprovodného programu se divákům předvedou nadějní sportovci libereckých oddílů a sportovních center. Většina klubů navíc nabírá nové členy i z řad nejmadších nadějí. Pokud ještě nemáte pro své děti sportovní kroužek na nový školní rok, tady si určitě vyberete.

 

Tanvaldské slavnosti

Město Tanvald pořádá v sobotu již 25. ročník městských slavností. Hlavní centrum dění se letos přesouvá do sportovní haly Výšina a jejího okolí. Těšit se můžete na řemeslný jarmark , hudební program a děti jistě potěší loutkové divadlo, výtvarná dílna, výroba loutek a spousta soutěží.

 

Mistrovství ve vaření svíčkové

Máte rádi svíčkovou? Pokud ano, vydejte se v sobotu na zámek Červený Hrádek, kde se koná rovnou mistrovství ve vaření svíčkové. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky, lunapark, nafukovací atrakce, historický kolotoč, jízda na koních a divadelní představení.

 

Dětský festival ohně a pohybu Incendio

Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích se o víkendu uskuteční festival zaměřený na žonglování. V pátek proběhne soutěž v ohnivém a světelném žonglování. V sobotu se potom můžete těšit na opravdu nabitý program. Průvod plný žonglérů a mažoretek s kapelou dorazí z města na Střelecký ostrov, kde začne program pro širokou veřejnost. Nebudou chybět divadelní představení, atrakce pro děti, workshopy a spousta dalšího. Festival zakončí ohnivá a taneční galashow v letním kině.

 

Pardubický a Královehradecký kraj

Mlynářský a řemeslný den

Srpen je období žní, přijďte si proto mimo jiné připomenout již zapomenutý způsob hospodaření na vsi. Program bude doplněn i zábavou pro děti, stejně jako bude možné ochutnat čerstvě upečený tradiční chléb z historické pece v objektu historické chalupy ze Všestar apod.

 

Festival jídel - jak se vaří v Krkonoších

Patříte mezi gurmány a milovníky dobrého jídla? Neváhejte a přijeďte 1. 9. 2018 do Špindlerova Mlýna. O Vaše chuťové pohárky se postarají přední krkonošští restauratéři a hoteliéři, kteří si pro Vás připravili chuťově zcela výjimečné delikatesy a skvělá menu. Připraven je i bohatý doprovodný program. Užijte si Špindlerův Mlýn trochu jinak.

 

Akční den pro Přeloučáky

Zveme vás na akci nejen pro Přeloučáky, na které se vyřádí nemálo přeloučských organizací.  Čeká na vás nabitá přehlídka volnočasového vyžití napříč zájmy i generacemi . Odpoledne zpříjemní i hudební skupiny - Buď fit, Jahody, dechovka V. Kosiny.  Díky pestrému zastoupení organizací je akce vhodná pro všechny!

 

Běh liščími doly

Nenechte si ujít běžecký závod po lesních cestách krásnou přírodou v okolí Vamberka. Hlavní závod je připravený na 8,3 Km a tzv. Hobby trať má 5 Km.

 

Plzeňský a Karlovarský kraj

Letecký den Plzeň 2018

Druhý zářijový víkend bude patřit letiště Plzeň-Líně leteckým slavnostem pod záštitou primátora města Plzně a ministra obrany ČR. Jedním z cílů je důstojné připomenutí 100. výročí vzniku leteckého oddílu Plzeň a založení Československé republiky. Můžete se těšit na ukázky historických letounů a věrnou rekonstrukci důležitých leteckých milníků této stoleté historie aviatiky na Plzeňsku. Součástí programu budou i pozemní ukázky IZS plzeňského kraje, Městské policie, zásahové jednotky Policie ČR, Armády ČR a mnoho dalších.

 

 

Plavba netradičních plavidel 2018

V sobotu se v Plzni na řece Radbuze odehraje další ročník recesistické akce Plavba netradičních plavidel. Postavte si plavidlo a poplujte s námi, nebo nás přijďte podpořit z břehu. I letos se vyplouvá z jezu v Doudlevcích a bude i splutí jezu U Mráčku.


Den horníků - hornická pouť Sokolov 2018

Sokolov v sobotu 8. září ožije vzpomínkami na hornickou historii, stejně tak jako bohatým kulurním programem. Hornickou pouť, jako již tradičně, zahájí hornický průvod městem. Můžete se těšit na vystoupení tanečních skupin, dechového orchestru, prezentaci práce Policie ČR a Hasičského  záchranného sboru Karlovarského kraje či noční ohňostroj. Připraveny jsou i sportovní aktivity či například putovní kovárna, která nabídne možnost vyrobit si pod profesionálním dohledem vlastní výrobky z kovu.

 

Festival světla v Karlových Varech 2018

V Karlovy Varech festival se můžete těšit na festival Vary září - festival  kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města. Multimediální show, nazvaná 100 let pocitů, odehrávající se hned na několika objektech v lázeňském centru, se bude konat  7. a 8. září.  Letošní rok 2018 bude spojen s připomenutím významných osmiček v historii města.

 


Jihočeský kraj a Vysočina

Volný čas není nuda – Třebíč

Smysluplné trávení volného času je neoddělitelnou součástí výchovy dětí a mládeže. Proto rodiče z Třebíče a okolí v sobotu možnost seznámit se s nabídkou dětských organizací, a to na podzámecké nivě v rámci projektu „Volný čas není nuda“. Děti si mohou vyzkoušet nejrůznější aktivity a zároveň se rovnou mohou zeptat představitelů jednotlivých organizací na podrobnosti. Těšit se rovněž můžete na hry a soutěže a další aktivity pro děti. Nebude chybět ani spousta zábavy moderovaná Milanem Řezníčkem.

 

Charitativní běh

V sobotu se v areálu přírodního koupaliště v Novém Městě na Moravě uskuteční Charitativní běh pro dětské oddělení Nemocnice v NMNM. Dobrovolné startovné bude v plné výši věnováno dětskému oddělení nemocnice. Běhu se mohou účastnit všichni - rodiče s kočárky, rekreační běžci, děti na kolech či odrážedlech, prostě všichni, kdo mají chuť přispět dobré věci. Pro děti bude kromě sportovní části, připravena i oddychová část, a to skákací hrad, malování na obličej a mnoho jiné zábavy.

 

SparkasseDowntown Dačice 2018

Downtown závod s největším (srdcem)! Mexické vlny u kašny, tisíc adrenalinu chtivých diváků a Dačice plné diváku chtivýchbajkerů. Třetí ročník downtown závodu v Dačicích je tady! Centrum města se opět promění v pětiset metrovou trať, tak přijďte v sobotu s dětmi, nebudete litovat!

 

 

Les plný zvířátek

V sobotu dopoledne se v lese u sídliště Máj v Českých Budějovicích otevře Království zvířátek své brány dětem. Zvířátka budou hlavně živá, ale i kreslená a kostýmová. Děti se můžou těšit na 9 stanovišť, kde potkají velblouda, ovci, lamu, včelky, Mickeyho a Minie a spoustu dalších kamarádů. Nebudou chybět úkoly, spousta zábavy a nakonec i sladká odměna!

 

Jihomoravský kraj

Oslavanské historické slavnosti

O víkendu Oslavany ožijí historickými slavnostmi. Návštěvníky čeká příjezd krále Přemysla Otakara I. s družinou, budou otevřena všechna muzea oslavanského zámku a chybět nebudou ani prohlídky zámku s průvodci. Těšit se také můžete na kejklíře a komedianty a samozřejmě bohaté tržiště. Po oba dny je také připravena dřevorubecká show s mistrem Evropy a vícemistrem světa Martinem Komárkem. V sobotu bude v zámeckém parku probíhat ukázka dravců a vystoupí i Michal Nesvadba z Kouzelné školky. V neděli se pak děti mohou těšit na skupinu Maxim Turbulenc.

 

Festival vědy s Jihomoravským krajem

V Brně se v pátek a sobotu koná ta největší vědecko-populární taškařice. Vědecké, vzdělávací a další instituce se pokusí dokázat, že bez nadaných vědců a jejích objevů by svět kolem nás nebyl tak příjemným místem. Akce se uskuteční v areálu dopravního hřiště na Riviéře. Můžete se těšit na  zajímavé experimenty, měření či ukázky z výzkumů například od Akademie věd České republiky, Hasičského záchranného sboru, Hvězdárny a planetária, Městské policie, Technického muzea či science centra VIDA!

 

Zlínský kraj

Valašské záření

Ve Vsetíně se již od pátku můžete těšit na velkou kulturně společenskou akci, nazvanou Valašské záření. Celé centrum města nabídne dva dny plné koncertů, soutěží, divadel, výstav, filmových projekcí a zábavy. Kromě jiného se představí žáci mateřských, základních a uměleckých škol, připraven je jarmark a atrakce pro děti. Chybět nebude spoustu vystoupení a v neděli pak ukázky policejní techniky nebo třeba práci služebních psovodů a koní.

 

Stará řemesla na hradě

V sobotu můžete navštívit hrad Malenovice, kde se letos poprvé budou konat ukázky tradičních i pozapomenutých rukodělných technik jako je například tavba železné rudy v replice pece z 9. století, či pečení chleba ve středověké peci. Pro děti je připravena pekařská dílna s povídáním o pečení chleba a práce s těstem, navíc po celý den tvořivé dílničky.

 

Moravskoslezský kraj

Venkovské Trojhalí

Tento víkend se prostory Trojhalí Karolina promění v jednu malou vesnici. Přijďte načerpat atmosféru venkova. K vidění bude výstava traktorů, výstava historických pluhů a hospodářských zvířat. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program a celou řadu tématicky zaměřených aktivit pro male i velké.

 

Festival dřeva

V sobotu proběhne na Slezskoostravském hradě Festival dřeva. Čeká na vás starodávný jarmark, historická řemesla, zvěřinové hody a vystoupení folklorbeatové skupiny Docuku. Pro děti jsou připraveny zábavné atrakce, soutěže, dřevěná a lesní akademie a lesní ateliér, který nabídne tvořivou dílničku, která děti propojí s lesem a s prací lesníků.

 

Olomoucký kraj

Šternberské slavnosti

Letošní Šternberské slavnosti se uskuteční druhý zářijový víkend na Hlavním náměstí Šternberku. Opět se budou konat v rámci Dnů evropského dědictví a současně s tradiční akcí Ecce Homo Historic. Je pro vás připraven bohatý kulturní program, na děti čeká nafukovací skluzavka, malování na obličej, fotbalové šipky a nebude chybět ani spousta cukrové vaty a zmrzliny.

 

 

Moravské setkání motorek a automobilů

O víkendu se koná již třetí Moravské setkání motorek a automobilů RVHP. Čeká vás pestrý program po celý den, soutěže s názvem Aneb jak jsme si hrávali jako malé děti, hudba 70. a 80. let po celý sobotní den, večerní diskotéka a plno dalších překvapení.

 

Mnoho dalších zajímavých tipů pak samozřejmě najdete na www.kamsdetmi.com

5. 9. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře