Poslední prázdninový víkend a naše tipy kam s dětmi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Poslední prázdninový víkend a naše tipy kam s dětmi

Je čas zamávat prázdninám! Pojďte si vybrat z našich nejzajímavějších tipů kam s dětmi o posledním prázdninovém víkendu. Je jich stále dost a dost po celé České republice.

 

Praha a střední Čechy

Barevná devítka

Nejbarevnější pražský festival je opět tady! V sobotu 1. září se můžete těšit na kapely a dobroty z různých koutů světa. Barevná devítka letos zastřešuje dvě akce - Etnofest a Celé Česko na devítce.
Etnofest návštěvníkům představuje kulturu národnostních menšin, které u nás žijí. Na festivalu mohou návštěvníci ochutnávat pochoutky z celého světa, poslouchat cizokrajné rytmy nebo se zapojit do některého z workshopů.
Celé Česko na devítce na druhé straně prezentuje tradice a zvyky krajů České republiky, a to nejen cizincům u nás žijícím. Vstup je zdarma.

 

Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Ve Vojenském technickém muzeu Lešany si pro vás připravili tematický program s dynamickými ukázkami. To si nenechte ujít. Vstup je zdarma.

 

Nymburské posvícení s jarmarkem

Nymburské posvícení, které se koná ruku v ruce s tradičním jarmarkem, si klade za cíl být celoměstským a celodenním multižánrovým festivalem, který si užijete, na němž se pobavíte a na který Vám zůstanou příjemné vzpomínky. Také letos je festivalové posvícenské dění rozděleno do žánrových sekcí: hudební, divadelní a výtvarná scéna. Z hudební scény vás čeká kapely Žlutý pes nebo Monkey Business. V sobotu pak proběhne průvod krále Přemysla Otakara II. s jeho družinou. Těšte se na pohádky, ale i herecká představení.

 

Loučení s prázdninami na zámku Nelahozeves

Ve spolupráci s Hasiči Nelahozeves je na zámku Nelahozeves připraveno pro děti i dospělé zábavné zakončení prázdnin na téma Superhrdinové běžných dnů. Proběhnou speciální zámecké prohlídky: Superhrdinové zahraňují dědictví rodiny Lobkowiczů nebo Superhrdinové v praxi. A pozor, vstupné je dobrovolné.

 

 

 

 

Ústecký a Liberecký kraj

Krajské Dožínky

Tradiční krajské dožínky se letos konají v sobotu v Bílém Kostelci nad Nisou. Těšte se na dožínkový průvod, ukázky tradičních řemesel, výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, divadlo a také dílničky pro děti. Zkrátka program pro celou rodinu.

 

Sklářská slavnost na Kristiánově

V sobotu se do zaniklé sklářské osady Kristiánov v Jizerských horách vrátí výroba skla a bižuterie. Uvidíte mistry skláře přímo při práci. Ukáží vám, jak se fouká a zdobí sklo, nebo jak se vyrábí skleněné bižuterie či módní doplňky. I vy si s dětmi můžete vyzkoušet foukání a malování vánočních ozdob, výrobu skleněné mozaiky a mnoho dalšího v rámci tvořivých dílen.

 

Sportfest

V Zákupech u České Lípy se v sobotu koná skvělá sportovní akce Sportfest, celodenní zábava plná aktivit. Pro děti je speciálně připravena unikátní sportovní olympiáda, která pojme stovky účastníků. Přijďte si vyzkoušet paintball, stolní fotbal, skákací hrady, koloběžky a mnoho dalších sportovních a zábavných aktivit. To vše za doprovodu kapel a známých osobností.

 

Výročí bitvy u Chlumce

Již 205. výročí bitvy u Chlumce proběhne tento víkend. V pátek dorazí vojsko z Terezína do Ústí nad Labem. Celý den zakončí dělostřelecké salvy od Větruše. V sobotu dopoledne se dění přesune do Chlumce a na programu jsou manévry jednotek, jejichž cílem bude příprava na hlavní bod programu – bitevní ukázku. Ta proběhne v sobotu odpoledne a její scénář je inspirován průběhem obou historických bitev - u Chlumce a Varvažova. Pro děti je nachystaný bohatý doprovodný program, divadélko, bublinková show a mnoho dalšího.

 

Plzeňský a Karlovarský kraj

City Triathlon Karlovy Vary 2018

Tato prestižní sportovní akce, jedinečná v ČR, se statutem Evropského poháru a s dalekým přesahem za hranice ČR i Evropy, se v letošním roce uskuteční od 31. srpna do 2. září v Karlových Varech. Všichni si přijdou na své. Rodiny s dětmi se mohou zúčastnit City Night Run - nesoutěžního rodinného běhu nočním městem kolem lázeňských dominant, děti si mohou zkusit Baby Duathlon, handicapovaní Paratriathlon a amatérští sportovci Age Groups.

 

Festival Polévky v Plzni

První zářijová neděle v Plzni už tradičně patří Festivalu polévky. Ve 40litrových kotlích přímo před zraky diváků budou vařit vyhlášené plzeňské restaurace, bistra i neziskové organizace. Centrum západočeské metropole provoní rekordních 20 druhů polévek. Přijďte s dětmi ochutnat asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku, a můžete se zapojit do hlasování o nejlepší z nich.

 

Bitva na zámku Zbiroh

V sobotu i v neděli se uskuteční  Pohádková bitva na zámku Zbiroh. U zámku se usídlí loupežník, který bude drancovat okolní vesnice, zastaví ho někdo? V doprovodném programu, který začíná ve 12 hodin, vystoupí šermíři, hudebníci, tanečnice atd. Nebude chybět ani občerstvení a dobové tržiště, střelba z luku a kuší a náhled do života vojáků. 

 

Pardubický a Královéhradecký kraj  

Rozloučení s prázdninami na Hučáku 

Nevíte co podniknout poslední prázdninový den? Přijďte na Hučák na dětskou prohlídku. Navštivte interaktivní expozici a třeba si i něco odnesete. Čekají vás komentované dětské prohlídky nebo soutěž v malování. 

 

Loučení s prázdninami

V sobotu 1. září se přijďte rozloučit s prázdninami do areálu farské zahrady v Sopotnici. Budou připraveny soutěže, doprovodný program, skákací hrad, občerstvení a hudba. Večer od 20 hod pokračujeme zábavou, kde nám zahraje Plazma rock.

    

Den všech

Přijďte na akci pro celou rodinu. Připraven je bohatý program koncerty, kde nebudou chybět tvořivé dílny, žonglování, mažoretky, hlavolamy, projížďky na koni, malování na obličej a mnoho dalšího. Těšit se můžete na lákavé občerstvení.

    

Pohádkový festival – narozeniny Pohádkové zahrady

Pojďte s námi za pohádkou mezi zvířátka do Pohádkové zahrádky. Čeká vás loutkové divadlo o neposlušných kozičkách, jízdy v kočáře, malování na obličej, společně si zkusíme vyrobit loutky, projdete si s rodiči pohádkovou stezku, s kouzelníkem vykouzlíme možná i králíčky z klobouku, sfoukneme svíčky na narozeninovém dortu a bude překvapení. S poslední prázdninovou sobotou se pak rozloučíme táborákem, na kterém si opečeme buřtíky a s našimi kamarády trempy si s kytarou můžeme zpívat až do svítání.

 

Jižní Čechy a Vysočina

Pístovská retropouť

Obec Pístov u Jihlavy vás srdečně zve na již v pořadí 8. pístovská párty na návsi. Během dne nebudou chybět hudební, divadelní a taneční vystoupení. Pro děti bude připraven skákací hrad, trampolína a soutěže s Městskou policií Jihlava. Přijďte se pobavit!

 

Modelové království - výstava modelového kolejiště

Jedno z největších modelových kolejišť v ČR má za svůj námět železniční a kulturní památky na Vysočině. Na ploše 50 m2 najdete železniční stanice Žďár nad Sázavou se strojírenskou firmou Žďas, hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách a další detaily regionu. Zmenšený model regionů Novoměstsko, Žďársko, Bystřicko a Nedvědicko s funkční železnicí je vystaven ve žďárském kulturním domě. 

 

Město lidem, lidé městu

Další ročník multižánrového pouličního festivalu je tu! 6. ročník proběhne od 31. srpna do 1. září 2018 v Českých Budějovicích. Samozřejmě nesmí chybět nový cirkus, letos ho bude pořádná porce, a všudypřítomná pohodová hudba. Připraveno je mnoho tvůrčích dílen, netradiční módní přehlídka pod širým nebem, živé stromy, trávník v ulicích a taky krásné dekorace. Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci. Přijďte si to užít!

 

Plavba kuriózních plavidel

I letos se plavci dočkají! Již první zářijovou sobotu vypukne pod hrází vyrovnávací nádrže vskutku kuriózní mumraj. Na břeh se budou dovážet jakási nesouměrná a podivně vyhlížející monstra, která budou mít se zažitými plovacími prostředky jen pramálo společného. 46. ročník Kuriózních plavidel je tu a vypukne již v sobotu 1. září. Bohatý doprovodný program je zajištěn!

 

 

 

 

Jihomoravský kraj

Historické slavnosti v klášteře Rosa Coeli

Historické slavnosti Rosa coeli jsou významnou událostí Dolních Kounic. Připomínají období nebojácných rytířů, zpěvu a dobrého jídla. Program slavností bude probíhat od 14 hodin na Masarykově a Mlýnském nám. a současně také před klášterem Rosa coeli. S dětmi můžete očekávat šermířské turnaje a dobové tance, ohňovou show, kejklíře, dobový kolotoč, skákací hrad, loutková představení, ukázky řemesel a spoustu další zábavy. 

 

Čejkovické bylinkové slavnosti

V neděli se v Čejkovicích konají bylinkové slavnosti. Těšit se můžete na nesčetné ochutnávky nejrůznějších variací směsí čajů a koření, exkurze ve výrobě a bohatý doprovodný program s řemeslným trhem. Děti se mohou těšit na divadlo s pohádkou Šípková Růženka či pohádkou Bajaja, dětské folklorní vystoupení, naučně-zábavnou stezku, malování na obličej, jízdu na ponících či opékání špekáčků. 

 

Zlínský kraj

Mistrovství ČR v balónovém létání

Od pátku do soboty se ve Starém Městě u Uherského Hradiště koná Mistrovství ČR v balónovém létání. Brány areálu se v pátek otevřou již ve 14 hodin. Pro malé návštěvníky je připraveno dětské pódium a spousta zábavy. Děti se mohou těšit na školu kouzel, tvarování balónků, písničky, klauna, balónovou stezku, skákací hrad, upoutaný balón, fotokoutek, bublinový workshop či pískové malování. Vyzkoušet si mohou i petanque, kroket či si záhrat fotbal. 

 

Ten, kdo koupí neprohloupí! Aneb historie obchodování v českých zemích

Již jen do neděle máte v Kroměříži možnost se podívat na zajímavou výstavu s názvem Ten, kdo koupí neprohloupí! aneb historie obchodování v českých zemích. V kontrastu k dnešním hypermarketům nabízí výstava pohled do již zaniklého světa kupců a obchodníků. Malí i velcí návštěvníci se seznámí s vybavením i zbožím dobového koloniálu, cukrárny, módního salónu, ale také navštíví výroční trh či hernu s hokynářstvím. Cílem výstavy je přiblížit dětem i dospělým, z jakých základů a pod jakými vlivy se rozvíjel náš obchod. 

 

Moravskoslezský kraj

Festival ohňostrojů

Jak lépe se rozloučit s prázdninami než velkolepým ohňostrojem? Již tento víkend si na své přijdou malí i velcí diváci. Každý večer od pátku do neděle se na Hlučínské Štěrkovně můžete těšit na nezapomenutelné ohňostrojové show, soutěže o ceny a bohatý doprovodný program pro děti a dospělé.

 

Strašidelná noc na Slezskoostravském hradě

Večer plný bubáků a strašidel zažijete jen na Slezskoostravském hradě! Ve dnech 31.srpna a 1. září se uskuteční dvoudenní akce pro rodiny s dětmi – Strašidelná noc na hradě. Návštěvníci Slezskoostravského hradu tak mohou na konci prázdnin opět prokázat svou odvahu a statečnost. Děti potěší strašidelné malování na obličej a promítání pohádek ve velkém sále.

 

Olomoucký kraj

Kašpárek na skalním hradě

Také na hradě Sovinci Vás čeká o víkendu rozloučení s prázdninama ve velkém stylu! Pro děti je připraveno putování pohádkovým hradem z pohádky do pohádky a celodenní program.

 

Národní výstava psů

Máte rádi pejsky? Tak si určitě nenechte ujít národní výstavu psů v historickém parku Výstaviště Flora Olomouc. Kromě zvířecích mazlíčků vás čekají zábavné a naučné programy pro děti i dospělé, zoo koutek zoologické zahrady, jízda na koních a ponících a bohaté závěrečné soutěže.

 

Spoustu dalších tipů kam s dětmi samozřejmě najdete na www.kamsdetmi.com

29. 8. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře