Vydejte se s dětmi do přírody | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vydejte se s dětmi do přírody

Jen málo co dokáže člověku vyčistit hlavu jako výlet do přírody. A když je přitom kulisou šumění vodopádu a bystřin je to dokonalá relaxace. Máme pro vás několik tipů, která stojí za to navštívit, třeba zrovna na podzim.

 

Rešovské vodopády pokladem Nízkého Jeseníku

Říčka Huntava, pramenící ve Stříbrných Horách u Horního Města vyhloubila na horním toku hluboké skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády největšími v Nízkém Jeseníku. Rešovské vodopády, jsou krásnou šumící a bublající kaskádou, která je právěm i národní památkou.

                             

 

Mumlavské vodopády

Dravá řeka Mumlava vytváří poblíž Harrachova, v Mumlavském dole, vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky. o většinu roku voda padá bystře z 10metrové výšky dolů, ale jakmile přijde zima, mráz promění vodu v led a vykouzlí tak mohutný ledopád, originální dílo přírody.

                           

 

Nýznerovské vodopády stříbrného potoka

Nýznerovské vodopády se nacházejí v osadě Nýznerov u Žulové v údolí Stříbrného potoka. Vodopády tvoří soustava kaskád a peřejí v romantické soutěsce nad ústím Bučínského potoka. Nejsnadnější přístup je po lesní silničce z Nýznerova, která je přístupná jen pro pěší.

                            

 

Stropnický vodopád v Terčině údolí

Umělý vodopád v Terčině údolí byl vybudován v roce 1817 na řece Stropnici. Na vodopád je krásný pohled v každém ročním období. Třináct metrů vysoký umělý vodopád na říčce Stropnici představoval vždy jednu z největších atrakcí parku.

                           

 

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád je jedním z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů. Jde o typický kaskádovitý vodopád. Má čtyři hlavní stupně, které mají výšku 36 m, 39 m, 23 m a 20 m. Nachází se v Krkonošském národním parku, přibližně 1 km jižně od Labské boudy.

                         

11. 11. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře