Po stopách Krakonoše | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Po stopách Krakonoše

Máte rádi Krakonoše? A co večerníček Krkonošské pohádky a legendární ztvárnění Krakonoše Františkem Peterkou?

Krakonoše jako pána a vláce nejvyšších českých hor zná určitě každý. Po tomto oblíbeném hrdinovi je pojmenovaná celá řada míst a to i těch méně známých. Co kdybyste se vydali po jeho stoupách a udělali si krásný výlet, tedy můžete hned několik výletů?

Krakonoš mívá v českých pohádkách podobu laskavého a spravedlivého vousatého pána, který hodným pomáhá a zlo nemilosrdně trestá. 

V lidových vyprávěních z Krkonoš i Podkrkonoší se tento pán nejvyšších hor objevoval už ve středověku, ovšem tehdy se mu ještě říkávalo postaru Rýbrcoul, což pochází z němčiny.

Prý neměl rád, když mu někdo kradl bylinky ze zahrádky. Ale kde byla přesně nikdo neví. Někdo říká, že jde o Obří důl, který zahrnuje tři ledovcové kary, Velkou a Malou Studniční jámu a Úpskou jámu. Na západním svahu Úpské jámy leží blíže neohraničená Krakonošova zahrádka, kde roste řada vzácných vysokohorských květin. 

Když se z Harrachova vydáte směrem k Mumlavským vodopádům, pokračujte dál do nitra hor až dojdete k rozscestí Krakonošova snídaně. Zde prý pán ho snídá než se vydá na kontrolu svého králoství. Modře značená trasa z Harrachova se zde kříží se žlutě značenou stezkou na Voseckou boudu.

Sochu Krakonoše v nadživotní velikost a nádherný čertův mlýnek můžete obdivovat v Krakonošově království, u penzionu nesoucím jméno po velkém pánu hor.

V Peci pod Sněžkou pak najdete unikátní vyhlídkovou trasu pro děti i dospělé. Společně můžete doputovat ke Krakonošově zpovědnici, která se nachází v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a centrum Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná (nejen) dětská přání i hříšky, napsaná či namalovaná.

                                         

Přeji krásné putování,

Petra

12. 11. 2020Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře