Nová naučná stezka Olšina | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nová naučná stezka Olšina

Rádi bychom vás pozvali na Naučnou stezku Olšina - novou turistickou atrakci nedaleko přehrady Lipno, kterou otevřeli před týdnem. 

Stezka vede kolem stejnojmenného, nejvýše položeného rybníku v Česku, územím, které ještě donedávna bylo nepřístupné, neboť se nacházelo ve vojenské oblasti. 

                                               

Přes 7 km dlouhá stezka vás provede krásnou přírodou, sem tam se projdete vodou či bahnem, zejména pokud přijdete po dešti, ale určitě si to užijete vy i děti. Myslíme si, že tato stezka má velký potenciál stát se opravdovým lákadlem v celorepublikovém kontextu, tak určitě neváhejte s její návštěvou, dřív, než zde bude příliš mnoho návštěvníků. 

      

Na stezce je několik vyhlídek na samotný rybník i na bažiny a mokřiny kolem. Tato je asi nejefektnější, nesoucí název ptačí hnízdo. Nám to připomnělo některé profláklé vyhlídky v Indonésii.

Velkou část cesty se jde po dřevěných chodnících. Zde další z vyhlídek, ze které lze pozorovat ptactvo na rybníku i v přilehlých mokřadech.

Když víc prší, dostanou se některé část stezky pod vodu, což ale v příjemném počasí nemusí být na škodu. Každopádně je s tím třeba počítat.

 

Dřevěný most na odlehlé straně rybníka nese jméno Bobří hráz. Jedna z vyhlídek - rozhledna dobrodruhů - je přístupná pouze po kůlech.

                                     

Tak co? Nalákali jsme vás? Přijdete se na toto krásné místo podívat?


21. 7. 2020Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře