Soutěžte - Ukončeno - Letní hra pro děti Rádia Junior a Radiožurnálu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ukončeno - Letní hra pro děti Rádia Junior a Radiožurnálu

Radiožurnál, Rádio Junior a skauti připravili na letošní první prázdninový měsíc originální výpravnou hru pro děti. Cílem je nevšední zábava bez digitálních technologií a potřeby internetu.      

Dne 3. července startuje Radiožurnál ve spolupráci s Rádiem Junior a skauty letní hru pro děti ve věku od 7 do 13 let. Cílem je zábava a inspirace dětí, jak trávit čas bez digitálních technologií a internetu, hravou formou poznávat nové a trávit léto co nejvíce v přírodě.

Koncept hry je postavený na příběhu pěti astronautů, kteří se připravují na expedici na planetu Trappist 1 v souhvězdí Vodnáře vzdálené od Země 40 světelných let. Příběh i hra mají čtyři etapy – příprava expedice, let do souhvězdí Vodnáře, objevování Planety R, cesta zpět. Mezinárodní posádku potkají v rámci mise nečekané problémy, které jim děti pomohou vyřešit splněním jednotlivých úkolů. Příběh směřuje k hodnotám jako je důležitost prohlubování poznání, rozvíjení vyspělosti naší civilizace a uvědomění si, kde jsou naše kořeny. 

Dvanáct příběhů bude v průběhu července postupně odvysíláno každé pondělí, středu a pátek na Radiožurnálu a Rádiu Junior. Po příběhu bude vyhlášen vždy nový úkol. 

V průběhu hry bude redaktor Martin Karlík přinášet aktuální reportáže z cest po skautských táborech po celé ČR a informovat, jak si děti na táborech ve hře průběžně vedou. Radiožurnál 17. července navíc s mobilním studiem tzv. R-streamem navštíví vybraný skautský tábor v regionu. 

Obtížnost dvanácti úkolů je zvolena tak, aby pomoc rodičů nebyla nutností a děti mohly hrát hru co nejvíce samostatně. Věnovat se budeme tématům jako je bezpečnost dětí v létě, vztah k přírodě, vztahy mezi dětmi, proč je důležitá zvídavost, solidarita, tvořivost. Děti se mohou do hry kdykoli připojit a hrát jen konkrétní etapu.

Hra má vlastní speciálně vytvořenou grafiku včetně loga. Celkem 60 000 archů samolepek s přebaly palubního deníku budou od začátku července distribuovány v dětském měsíčníku Mateřídouška, Týdeníku Rozhlas, v kamenné prodejně Radioservisu, ve vybraných skautských obchodech JUNshop v Praze a ve všech budovách Českého rozhlasu po celé ČR. Dále jsou pro děti připravené pohlednice s grafikou vesmírné posádky, placky s logem a dětské tetovačky.

Na projektu Planeta R spolupracoval také divadelní soubor Vosto5, který ztvárnil a propůjčil své hlasy astronautům v jednotlivých příbězích a video upoutávkách.

Více informací naleznete na webové stránce www.radiojunior.cz/planetar.