Soutěžte - Vyhrajte reflexní doplňky, které zvýší vaší bezpečnost! | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vyhrajte reflexní doplňky, které zvýší vaší bezpečnost!

 

Od 25. října se řídíme zimním časem, který zapříčinil brzké stmívání v odpoledních hodinách a tím se snížila viditelnost chodců a dalších účastníků silničního provozu. I letos rozjela společnost Goodyear Dunlop Tires Czech kampaň, jejímž cílem je apelovat na chodce, aby ve svém vlastním zájmu co nejvíce využívali reflexní prvky a byli tak v silničním provozu co nejviditelnější.

Chodci a cyklisté by si měli uvědomit, že jakýkoli reflexní prvek může skutečně nejen zabránit nehodě, ale často i zachránit život.

„Vidět a být viděn“

Viditelnost chodců lze zlepšit pomocí vhodně zvoleného oblečení či doplňků z reflexních materiálů, které zvyšují světelný kontrast vůči pozadí a prodlužují vzdálenost, na jakou je může řidič zaznamenat. 

Z barev jsou nejlépe rozpoznatelné bílá (na 55 metrů) a žlutá (na 37 metrů). Modré oblečení je vidět pouze na 18 metrů, na druhou stranu reflexní prvky až na 200 metrů. Nejrůznější reflexní prvky jsou dnes již běžné dostupné. Pomůže cokoli - od nejrůznějších odrazek, přes zažehlovací nebo samolepící fólie na textil, našívací pásky na oděvy až po připínací výstražné pásky na rukávy a nohavice, to vše v řádu desetikorun. Podle odborníků je nejvhodnější bezpečnostní reflexní prvky připevnit na pohybující se části těla, nejlépe na nohy nebo na ruce.

Podívejte se na to, jaká je viditelnost jednotlivých druhů oblečení z pohledu řidiče:

https://www.youtube.com/watch?v=KcbiCSMcJMI

Společnost Goodyear Dunlop Tires Czech s projektem Goodyear Bezpečná školka již osmým rokem podporuje používání reflexních vest v mateřských školách, zaměřuje se na prevenci v dopravní výchově a prostřednictvím dalších akcí se zabývá i dlouhodobou podporou bezpečnosti ostatních účastníků silničního provozu. 

Více na www.bezpecnaskolka.cz

Společnost Goodyear Dunlop Tires Czech v rámci svého projektu Den Bezpečnosti připravila pro deset výherců balíček reflexních prvků, které zvýší vaší viditelnost v silničním provozu.

 

Klikněte zde na soutěžní formulář


Soutěžíme od 9. do 18. listopadu 2015 včetně.

Následně vybereme pomocí generátoru deset výherců, každý získá balíček reflexních prvků (reflexní obal na batoh, páska na ruku a přívěsek). 

Podmínkou účasti v soutěži je registrace na našem portále. Pokud jste se již zaregistrovali v minulosti při jiné soutěži nebo při vkládání akcí, nemusíte tak činit znovu. Upozorňujeme, že dle pravidla fair play budou zařazeni jen ti, kdo za rodinu/dítě posílají pouze jeden soutěžní formulář. Ostatní budou ze soutěže automaticky vyřazeni.

 

Hodně štěstí vám přeje redakce Kamsdětmi.com. 


 

A kdo bude ve tmě lépe vidět? V soutěži vyhráli:

Jana Žolková
Jana  Seidlová 
Petra Mikulková
Jana Hrubešová
Irena  Filipová
Petr  Ťoupal
Lenka Hejduková
Hana Jedličková
Lucie
Chmielova