Soutěžte - Vyhrajte rodinné vstupné na pohádku Velký uši | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vyhrajte rodinné vstupné na pohádku Velký uši

Dnešní soutěž jsme pro vás připravili ve spolupráci s Eliadovou knihovnou.

Eliadova knihovna je alternativní scéna DNz, určená převážně mladým tvůrcům. Repertoár Eliadovy knihovny je tvořen hlavně pohádkami a představeními pro mladší diváky. A o co budeme soutěžit? O rodinné vstupné (tj. 3ks lístků) na pohádkové představení Velký uši v Divadle Na Zábradlí, na které vás tímto i zveme. Repríza pohádky se koná 26.října 2013 od 15hodin. Pohádka vznikla díky finanční podpoře Státního fondu kultura ČR a Nadace Život umělce.

Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka a ducha ticha, dají si indiánská jména a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase.

Hudba, rytmus, zvuky, šumy a ruchy jsou v této pohádce hlavními hereckými/inscenačními nástroji. Právě díky nim se děti aktivně zapojí do vyprávění příběhu. Navíc si na základě zvuku, rytmu a melodie samy ve své fantazii vytvoří obrazovou složku příběhu.

V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.

Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Hudba, hrají: Markéta Dvořáková, Jana Kozubková
Režie: Lucie Ferenzová
Hudební pohádka pro děti od tří let.

Soutěžní otázka zní: Příběhem kterého mytického krále je pohádka inspirována? Své odpovědi posílejte do 20.října 2013 včetně na e-mail [email protected] pod heslem "kouzelník". Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který získá rodinné vstupné do Divadla Na Zábradlí. Nápovědu hledejte zde.

(počet odpovědí vydělíme třemi a číslo, (počet odpovědí vydělíme třemi a číslo, které nám vyjde bude představovat pořadí e-mailu, který nám došel se správnou odpovědí. Ten vyhrává. Zaokrouhlovat při dělení budeme vždy nahoru. (20/3 = 6,66 tj. 7, vyhrává tedy e-mail došlý 7. v pořadí se správnou odpovědí).

Redakce Kam s dětmi

 

 

 

______________________________________________________________________________________

Rodinné vstupné získává: Markéta Macháčková, Praha. Gratulujeme! :)