Zámeček Pohansko | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámeček Pohansko

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na jižním okraji hradiště stojí empírový lovecký zámeček z let 1810 – 1812 vybudovaný podle návrhu architekta Josefa Hardmutha, v němž byla v roce 2010 otevřena archeologická expozice dokumentující výsledky výzkumů slovanského hradiště, obohacená o nálezy z poslední doby. Tento salet náleží do systému lednicko-valtického areálu, jednoho z nejromantičtějších míst na našem území, které pro originalitu a rozsáhlost bylo v roce 1996 zařazeno mezi památky UNESCA. Jedná se o jednoduchou stavbu s se sloupovým portikem v patře a z obou stran přiléhajícími arkádovými křídly s vyhlídkovými terasami. V severním průčelí prvního patra se nachází lodžie s plným parapetem uzavřená 12 jónskými sloupy, na nárožích sdružených do dvojic. Sloupy nesou kládí, profilovanou římsu a atiku. Pod římsou přízemního patra a v čele patrové nástavby jsou kruhové reliéfní medailony a obdélníkové reliéfy se štukovými loveckými výjevy inspirovanými antickými příběhy. Autorem těchto výzdob je Josef Klieber (1773-1850), působící ve službách lichtenštejnského dvora. Plochá fasáda pohanského zámečku poskytla Kliebrovi řadu možností k uplatnění romantických příběhů antických hrdinů. V kruhových medailonech, stylově námětově si velmi blízkých, se odvíjí příběhy, které je možno spojit s bájemi vztahujícími se převážně k bohyni lovu Artemis, v římské mytologii zvané též Diana.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Břeclav
Ulice: sídl. Dukelských hrdinů 2747/4a
Telefon: +420 519 323 050
E-mail: [email protected]

> Komentáře