Mineralogická naučná stezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mineralogická naučná stezka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Co si takhle zahrát na hledače pokladů a při troše štěstí objevit mezi obyčejnými kameny ten, který v sobě ukrývá akvamarín, granát, topaz nebo zirkon? Především milovníky neživé krásy jesenických nerostů potěší naučná stezka provázející místy, kde hory vydávají drahé kamení. Začít můžete na nádraží v Sobotíně a pokud projdete stezku celou, tak se po zdolání 12 km dostanete až k obchodu v Maršíkově. Na cestě vás čeká 6 zastávek: Zastavení 1 Pfarrerb Zastavení 2 Smrčina Zastavení 3 Steinhübl Zastavení 4 Rasovna Zastavení 5 Kožušná Zastavení 6 Granátova skála Trasa není v terénu značena turistickými ani jinými značkami, nicméně na nástupních místech v Sobotíně - nádraží (27 km od Rýmařova po silnici č. 11. směrem na Šumperk) a Maršíkově - obchod (30 km sz. od Rýmařova) jsou instalovány mapy se zákresem jednotlivých zastávek. Délka trasy je 12 km v lehkém terénu se středním převýšením, pohyb převážně po lesních cestách. Na nástupních místech v Sobotíně (nádraží) a Maršíkově (obchod) jsou instalovány mapy se zákresem jednotlivých zastávek. Správcem stezky je Správa CHKO Jeseníky.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Sobotín - Maršíkov
Ulice: Nádraží Sobotín
Telefon: +420 584 458 659
E-mail: [email protected]

> Komentáře