Klášterní zahrada ve Vrchlabí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zahrada, spojující někdejší augustiniánský klášter ve Vrchlabí a vrchlabský zámecký park, nabízí po rekonstrukci tři základní části. Prostor mezi Správou KRNAP a stanicí pro handicapované živočichy vyplňuje nový altán, proutěný tunel s pnoucími rostlinami a nášlapná stezka, na které si každý může vyzkoušet snadno rozdíl vnímání různých povrchů hmatem. Ve druhé části u rybníčka vyrostla geologická expozice pod širým nebem. Tvoří ji kusy základních krkonošských hornin a molo s oboustrannými informačními panely o geologii Krkonoš. Největším prostorem je areál za klášterní budovou. Tvoří ho rastrovové záhony, představující různé typy krkonošské flóry, typickou květnatou louku Krkonoš, štěrkovou lavici či typicky klášterní bylinkový záhon. Na druhé straně cesty je štěpnice starých a regionálních odrůd ovocných stromů, které se dnes už nikde jinde, než ve Vrchlabí, neuvidí. Zahrada je příjemným místem k procházkám. Správa KRNAP tu realizuje některé ekologické vzdělávací programy.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Vrchlabí
Ulice: Klášterní zahrada ve Vrchlabí

> Komentáře