NAUČNÁ STEZKA MĚSTYSE MĚŘÍN | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

NAUČNÁ STEZKA MĚSTYSE MĚŘÍN

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka začíná na náměstí. Na devíti panelech se dozvíte o založení městyse Měřín, o jeho historii, prohlédnete si sakrální památky, historické stavby a ostatní turistické zajímavosti. Seznámíte se s chráněnou flórou a faunou v povodí říčky Balinky. Přijdete na místa, na kterých už jenom náznakem poznáte, že kdysi bývala osídlena. Dozvíte se o těžbě stříbra na Měřínsku, o měřínských stříbrných pokladech a seznámíte se s pověstmi našeho kraje. Z mnoha míst jsou překrásné výhledy na Měřínsko, Arnolecké hory s dominantou Dědkovské hory (694) a nejvyššího vrcholu Arnoleckých hor Havliny (707). Obtížnost NS je střední, orientace lehká. Je možné ji absolvovat pěšky i na kole a také je pamatováno na rodinný výlet s kočárky. NS má celkem deset zastavení u panelů s informacemi a dvanáct odbočení k místům s různými turistickými zajímavostmi. Na trase jsou čtyři krytá odpočívadla. Základní trasa má délku 11,9 km, a včetně odbočení 14,4 km.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Městys Měřín

> Komentáře