Pozorovatelna civilní obrany | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Pozorovatelna civilní obrany

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Military klub Ostřešany, z.s. objekt rekonstruuje a zpřístupňuje veřejnosti od roku 2015. Pozorovací objekt konstrukce typické pro 60. léta byl vybudován roku 1964 (datum betonáže 24.4. 1964) na úpatí Mikulovického kopce, v přibližné nadmořské výšce 276 metrů. Jedná se o železobetonovou monolitickou stavbu o konstantní síle stěn 25 cm solidního betonu armovaného 10 mm ocelovými pruty. Můžeme zde vysledovat řadu typizovaných prvků. Jako příklad lze uvést vstup do objektu, který je vyřešen svislým průlezem a uzavřeným klasickým ocelovým poklopem (síla pancíře 10 mm). Po jeho odklopení se po stupačkách sestupuje do malé předsíňky, která je od hlavní místnosti pro pobyt osádky oddělena ještě pancéřovými vraty.Objekt byl mimo jiné vybaven filtroventilačním zařízením typu FVZ 55c/60. Ventilační komínek vyúsťuje do týlové místnosti pákovým šoupátkem, opatřeným přírubou. Zajímavým fragmentem je také anténní stožár stojící vedle pozorovatelny, z nějž do hlavní místnosti vede elektrický kabel k radiostanici. Celkově je vnitřní výstroj objektu nepříliš zastaralá, údržba zřejmě probíhala až do 80. let.​ ​Hermeticky utěsnitelným průlezem, a pak nahoru po stupačkách, se vstupuje do pozorovací místnosti. Ta je vybavena osvětlením, elektrickou zásuvkou a kovovou sklápěcí židlí. Pozorovatel odtud mohl šesti průzory sledovat situaci nad letištěm a celými Pardubicemi a okolím. Vlastní průzor je stupňovitě modelován v betonu a interiér objektu je od okolní atmosféry oddělen skleněnou vložkou, s možností zmenšit pozorovací štěrbinu pomocí plechové vložky. V době míru byl celý průzor chráněn dřevěnou okenicí. Posádku tvořili tři lidé (velitel, pozorovatel a radista). V případě konfliktu byla posádka doplněna pěti vojáky, kteří objekt bránili zvenku.

> Otevírací doba

v době konání akcí (dle webu)

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Mikulovice
Ulice: U vodáren
Telefon: 739 635 372
E-mail: [email protected]

> Komentáře