Ekofarma Klouček Klíny | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ekofarma Klouček Klíny

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V Krušných horách se v nadmořské výšce 820 m n. m. nachází obec Klíny, kde naleznete jedno z nejvýše položených ekocenter v ČR. Jeho součástí je malá farma zaměřená na ekologické zemědělství i výchovu dětí a mládeže k ekologii. Nabízí například programy se zvířaty a výuku zapomenutých řemesel. Manželé Kloučkovi se díky své lásce k přírodě a ke zvířatům rozhodli na své farmě chovat zvířata, především ovce, v režimu s Ekologickou certifikací BIO. Produktem jejich farmy jsou živá jehňata a ovčí vlna. Bio zemědělec musí dodržovat welfare (pohodu zvířat), což znamená, že zvířata u Kloučků mají dvojnásobné ubytovací a výběhové prostory oproti klasickému způsobu chovu. Je také zakázáno používání určitých druhů krmiv, látek a léků. Návštěvníci se na Ekofarmě Klouček v Klínech mohou na vlastní oči přesvědčit, jak probíhá kompletní zpracování ovčí vlny - filcování mokrou a suchou metodou, předení na kolovrátku, tkaní na stavu, ale třeba i výroba svíček z pravého včelího vosku namáčením a točením z voskových mezistěn a další rukodělné činnosti. V oblasti řemesel jsou Kloučkovi držiteli certifikátů Krušnohoří - regionální produkt pro Kompletní zpracování ovčí vlny a Háčkované a pletené výrobky a zážitky (Zapomenutá Krušnohorská řemesla). Ekofarma i ekocentrum se zaměřuje svými programy na děti všech věkových kategorií, školní kolektivy, dospělé, rodiny s dětmi, osoby s handicapem i různé další zájmové skupiny.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Klíny
Ulice: Klíny 19
Telefon: 603 205 926
E-mail: [email protected]

> Komentáře