Rozhledna Háj (Hainberg) | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Háj (Hainberg)

Foto: B. Hozáková

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Mohutná kamenná 34 metry vysoká věž z roku 1904 – naše nejzápadnější rozhledna. Postupně kruhový výhled ze čtyř otevřených galerií v rozích rozhledny (Smrčiny, Český a Slavkovský les, Krušné a Doupovské hory, Aš). Z Ašského nádraží vede až k rozhledně modrá značka v délce 4 kilometrů. Nejprve do prudkého kopce na hlavní příjezdovou komunikaci do města od Chebu a dále pak kolem kostela až nad město. Tady začíná další prudké stoupání po úzké hrubé asfaltce. Modrá značka pak opouští tuto silnici a stoupá vlevo po schodech a dále lesem zkratkou k rozhledně. Cyklisté se však musí držet stále rovně stoupající silnice, která se u lesní školky stýká s další možnou cestou na Háj, vedoucí z města kolem LDN, hřbitova a nového sportovního areálu Vrch Háj. Společně pak postupují ještě asi 300 metrů, z nichž poslední šedesátka pod chatou je příkrá. Od chaty je nutno zdolat závěrečných padesát metrů po schodech. Sjízdné i na silničním kole. Suvenýry ve sportovním areálu pod rozhlednou nebo v informačním centru v Aši.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město:
Ulice: Rozhledna Háj

> Komentáře