Výlety s tajenkou - Vláčkem do příbramských štol a na Svatou Horu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výlety s tajenkou - Vláčkem do příbramských štol a na Svatou Horu

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Milí cestovatelé, zveme vás do krásného hornického města Příbram, které najdete v oblasti pod Brdy na říčce Litavce. Speciální vláček vás proveze štolou a v chodbách důlní hutě se budete ve tmě krásně bát. Příbram je proslulá jako historické hornické město, což nyní připomíná Hornické muzeum, jedno z největších hornických muzeí v České republice spravující rozsáhlý skanzen. Nyní, po útlumu těžby, je Příbram známá také díky poutnímu místu Svaté Hoře, kde je barokní klášterní komplex. Ten se nachází na kopci přímo nad centrem města, s ním je spojený krytým schodištěm. I tam vás po hornickém bádání pozveme. Hornické muzeum nabízí celou řadu návštěv a okruhů, ale je důležité si ujasnit, jak staří jsou výletníci, kteří s vámi jdou. Těm našim ještě nebylo 6 let, takže jedinou možností byla návštěva dolu Anna a Vojtěch, pro děti ideální dvouhodinový okruh. Pojedete vláčkem, navštívíte chodby, uvidíte nejhlubší jámy a obří stroje. Oba doly jsou do sebe vzdáleny asi 200 m a prohlídky na sebe navazují. Děti starší šesti let mohou samozřejmě i do podzemí. Nabídku prohlídek máte v následujícím textu. Tajenky se na okruhy váží jen částečně, zvládnete je vyplnit i když navštívíte jiný okruh. Na Svaté Hoře vás čekají jen doplňkové úkoly, tajenku zde luštit už nebudete.

> Otevírací doba

dle otevírací doby památek zahrnutých v trase

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Příbram
Ulice: více míst

> Komentáře