Včelařský naučný areál Chlebovice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Včelařský naučný areál Chlebovice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Včelařský naučný areál (VNA)v Chlebovicích postupně vzniká díky ZO ČSV Frýdek-Místek od r. 1993. V r. 1995 zde vzniká včelařské muzeum, skanzen i muzeum Chlebovic. V letech 2007-2014 zde proběhly postupně tři rekonstrukce, buduje se naučný včelín a naučná zahrada. Kromě "včelařských aktivit" slouží areál k pořádání akcí obecních spolků, setkávání Klubu seniorů Chlebovice a jiných veřejných aktivit. V době od dubna do října je areál cílem mnoha zájezdů. Hlavní aktivity VNA: Včelařské muzeum a skanzen (od r. 1995) Ojedinělá sbírka medometů, dýmáků, úlů, včelařských potřeb, patent Marie Terezie atd. Naučná zahrada včelařsky významných rostlin (od r. 2011) V rámci naučných panelů v zahradě se návštěvníci seznámí s rostlinami, které poskytují včelám pyl, nektar či medovici. Vysázeny jsou zde květiny, keře a stromy. Zpestřením je bylinková spirála. Naučný včelín (od r. 2008) Včelín slouží k výuce včelaření jak pro včelařský kroužek, tak i k naučným programům pro včelaře i širokou veřejnost. Je místem aktivní apiterapie. Naučný koutek V koutu naučné zahrady vznikl naučný koutek o včelách samotářkách, vosách, sršních, čmelácích i o ostatním hmyzu našich zahrad. Muzeum Chlebovic (od r. 1995) Sbírka historických exponátů z Chlebovic a blízkého okolí.

> Otevírací doba

Viz info na webu.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Chlebovice
Ulice: Vodičná 1

> Komentáře