Výlety s tajenkou - Za duchy na Krakovec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výlety s tajenkou - Za duchy na Krakovec

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Milí cestovatelé, dnes vás pozveme na hrad, kde věznil zlý Mrakomor krásnou princeznu, a kde také parta dětí honila bílou paní. Natáčely se zde totiž filmy Princ a Večernice a Ať žijí duchové! Krakovec je zřícenina gotického hradu a najdete ho v CHKO Křivoklátska 15 km od Rakovníka. Z historického hlediska musíme však hlavně připomenout, že na Krakovci kázal Mistr Jan Hus, a to těsně před tím, než byl povolán do Kostnice. Jedna z pověstí také praví, že právě na tomto místě stálo kdysi bájné hradiště knížete Kroka a rovněž od jeho jména bylo odvozeno jméno později postaveného hradu. Protože je cesta lehká, směřujeme otázky do doplňovačky a úkoly pro děti od 3 let. Pokud se s námi pak ještě projdete po červené značce k Jankovickému mlýnu, doplňkové úkoly budou moci plnit i školáci. Přímo z Krakovského průvodce pro vás vybíráme přesný popis náročnosti výšlapu na Krakovec. “V podstatě je Krakovec přístupný všem. Vede k nám milosrdná mírně nakloněná cesta mezi chaloupkami, kol památky padlých v první válce, a v neposlední řadě též okolo hospody. Vzdálenost od parkoviště činí cca 250 m. Ovšem dá se přijet i blíže, na vzdálenost asi 100 m. Rodiče s kočárky se bezproblémově dostanou na Krakovecké nádvoří. Ti lidé, jež se pohybují pomocí různých berliček a holí, jsou schopni s větším či menším úsilím obejít celou prohlídku. Schody jsou u nás sice nestandardní výše, nicméně jich není moc.” Ať se vám výlet líbí!

> Otevírací doba

dle otevírací doby hradu Krakovec

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Krakovec
Ulice: Zřícenina hradu Krakovec

> Komentáře