Výlety s tajenkou - Za strašným Radoušem do Starého Plzence | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výlety s tajenkou - Za strašným Radoušem do Starého Plzence

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Milí cestovatelé, dnes vás pozveme hned na dva výlety se dvěma na sobě nezávislými tajenkami. Můžete s námi vylézt na hrad Radyně, a pak také navštívit jednu z nejstarších českých staveb – rotundu sv. Petra a Pavla. Radyně stojí na stejnojmenném vrchu (mezi Plzní a Starým Plzencem) a kromě nádherného výhledu a tajemných věží vaše děti jistě zaujme strašidelná pověst a zlém Radoušovi. Při cestě za románskou stavbou zase budou hledat obrázky na fasádách domů a v údolí řeku Úslavu. Otázky jsou dnes věnovány lesu, hradním pověstem, a mnoho je jich také o postřehu a schopnosti správně se dívat a hledat. Úkoly jsou pro děti od 3 let, ale jistě se pobaví i ty starší. A jak se dostat na “startovní čáru” našeho putování? Z náměstí ve Starém Plzenci odbočíte vpravo a po žluté dojedete až k parkovišti za železničním přejezdem. Odtud vede naše cesta kilometr a půl do kopce ke královskému hradu. Na cestě lesem, a dále pak v areálu hradu na vás čeká první tajenka. Vstupenku do hradu si kupovat nemusíte, ale pokud děti nechcete ochudit o pohádkovou výstavu a sebe o krásný výhled do kraje, lístek potřebovat budete. Náš druhý hádankový okruh vede k rotundě sv. Petra a Pavla. Pokud máte větší děti, můžete dojít pěšky z Radyně, jinak doporučujeme projet centrem Starého Plzence a po šipkách najít parkoviště pod kopcem s rotundou. Odsud je to opět do kopce, ale jen kilometr. My výlet testovali na opravdu malých dětech – dopoledne jsme vyšli na Radyni, pak se naobědvali a pokračovali odpoledne cestou na rotundu. Procházkovým tempem i s jídlem jsme v Plzenci pobyli celkem 5 hodin.

> Otevírací doba

dle otevírací doby památek zahrnutých v trase

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Starý Plzenec
Ulice: Starý Plzenec

> Komentáře