Výlety s tajenkou - Za prokletou opičkou a slepým Janem Žižkou na Rabí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výlety s tajenkou - Za prokletou opičkou a slepým Janem Žižkou na Rabí

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Milí cestovatelé, zveme vás na hrad, kde přišel o své druhé oko vojevůdce Jan Žižka z Trocnova, na největší hradní zříceninu u nás – totiž na hrad Rabí. Je to takový obr u malebné vesničky, kde točí výbornou zmrzlinu a dobře tady vaří. Tyčí se majestátně nad řekou Otavou a bedlivým kamenným zrakem hlídá kraj před loupežníky. :) Hrad si oblíbili filmaři. Hned dvakrát se tu zastavil František Vláčil při natáčení svých filmů Markéta Lazarová a Údolí včel. A po něm se tu s filmaři doslova roztrhl pytel. Weigl s Radúzem a Mahulenou, Krejčík s Božskou Emou, Zelenka s Rokem Ďábla. Zdejší hrad účinkoval hned v několika pohádkách. Zmiňme alespoň O zapomnětlivém černokněžníkovi a O jabloňové panně. Provedeme vás okolím hradu (kvůli tajence do hradu vstupovat nemusíte) a dovedeme vás do nedalekých Žichovic k někdejšímu zámku. Je to krátký výlet – pokud použijete jako přibližovadlo kolo, tak stihnete odpoledne ještě jeden výlet – třeba do nedalekých Horažďovic a na Prácheň.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Rabí
Ulice: Hrad Rabí

> Komentáře