vycházková trasa Bernartice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

vycházková trasa Bernartice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Obec Bernartice se nachází pod Vraními horami ve výšce 492 m n. m. V jejím středu stojí barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, v jehož blízkosti je umístěno několik kamenných plastik a nejstarší svědci minulosti, tzv. smírčí kříže. U hřbitovní zdi je hrob s uměleckým náhrobkem čtyř židovských dívek, obětí koncentračního tábora v Bernarticích za II. světové války. Z Bernartic se můžete vydat po turistických i cyklo stezkách do sousedního Bečkova - k Bečkovskému vodopádu nebo na Jánský vrch s Krausovou vyhlídkou. Pod bernartickou správu spadá také osada Křenov, nejteplejší ze zdejších lokalit. Tehdejší majitel žacléřské porcelánky si zde nechal postavit vilu, která dnes slouží jako penzion a restaurace. V blízkosti jejího vchodu se nalézá kašna, kterou vyzdobil krásným reliéfem sochař Emil Schwantner.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Bernartice

> Komentáře