Naučná stezka Šporkův Kuks | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Šporkův Kuks

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Čeká vás procházka komplexem bývalých lázní s hospitalem, významnou barokní památkou evropského formátu. Naučná stezka představuje podobu tohoto místa v dobách jeho největší slávy. Prostřednictvím několika zastavení je možné se seznámit s životem hraběte F. A. Šporka i jeho poddaných a lázeňských hostů. Zveme na procházku velkolepým barokním komlpexem bývalých lázní. Před třemi sty lety konkuroval Kuks řadě evpropských lázní a byl kulturním centrem. Můžete obdivovat barokní lázeňské domy, roubenky, místní vinohrad nebo kaskádové schodiště. Naučná stezka má 12 zastavení: 1. Šporkův Kuks 2. Výstavnější než Karlovy Vary 3. Šporkův zámek 4. Víno a vinohrad 5. Barokní divadlo 6. Továrna nad pramenem 7. Nábřežní kolonáda 8. Břeh života a břeh smrti 9. Luterán mezi katolíky 10. Domky řemeslníků 11. Dům správce panství 12. Zkáza a znovuzrození Kuksu délka trasy: 2km

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Dvůr Králové nad Labem
Ulice: Kuks - parkoviště, Kuks 81

> Komentáře