Naučná stezka Hůrky (Školní polesí) | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Hůrky (Školní polesí)

Foto: Tuláčci.cz

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Trasa naučné stezky vede komplexem školního lesního polesí Hůrky v sousedství obce Smrkovice (asi 3 km jižně od Písku) v prostoru mezi obcemi Smrkovice, Selibov, Putim a Heřmaň. Trasa naučné stezky vede komplexem školního lesního polesí Hůrky v sousedství obce Smrkovice (asi 3 km jižně od Písku) v prostoru mezi obcemi Smrkovice, Selibov, Putim a Heřmaň. Stezka je zaměřena na seznámení s péčí o les, s hospodařením v lese, s oborním chovem zvěře a s přírodovědnými a historickými zajímavostmi školního polesí a jeho blízkého okolí. Přístup na stezku je ze Smrkovic po modré značce (asi 1 km). Její trasa je asi 6 km dlouhá. Je na ní umístěno 17 zastavení osazených informačními panely. U každého z nich je vybudováno posezení, na dvou místech jsou zhotoveny odpočívky s přístřešky. Na trasu stezky, která je určena jak pěším, tak cyklistům, je možné se napojit po cyklostezkách číslo 1043 a 1044. Výchozím místem je zastavení "U Dubu", ke kterému je přístup po modré značce ze Smrkovic. V terénu vede trasa stezky částečně po značených turistických trasách (modrá, červená), část je vyznačena pouze zelenobílými ochranářskými "psaníčky". Stezka je okružní a obchází téměř celé školní polesí. Díky síti lesních cest a mapám na každém zastavení si mohou návštěvníci vytvořit několik kratších okruhů. Zajímavosti na trase: Obora - oborní chov zvěře s možností vidět černou zvěř Výhledová místa - výhledy do krajiny (Putim, jihočeské rybníky) Péče o les - obnova lesa, ochrana lesa Tajemná místa - energetické centrum Hůrek (silové pole s kladným působením) Lesní rybník - voda, dárkyně života, les a voda, význam vodního režimu v lese Historie školního polesí

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Smrkovice
Ulice: Naučná stezka Hůrky (Školní polesí)

> Komentáře