Naučná stezka Cesta drahokamů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Cesta drahokamů

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Trasa naučné stezky Cesta drahokamů prochází městem Písek a jeho okolím (Písecké hory). Přírodovědná stezka je zaměřena zejména na seznámení s geologickou stavbou krajiny, lesnickou činností v oblasti Píseckých hor a s jejich flórou a faunou. Je určena pěším návštěvníkům. Asi 6,5 km dlouhá trasa má výchozí místo na Velkém náměstí v Písku, koncové zastavení je umístěno u chaty V Živci pod vrcholem Jarníku (609 m). Na stezce je 23 zastavení s informačními panely. Po dešti a v zimním období je stezka jen obtížně schůdná. V městském infocentru je možné si vyzvednout tištěného průvodce. Zajímavosti na trase: Velké náměstí – historie města Písku, Vápencový lom – lom Za Dudáčkem se zárodkem skalního mostu, Chata V Živci – historie chaty, rozhledna na vrchu Jarníku, Těžba nerostů – historie těžby polodrahokamů v okolí Písku, Písekit – ojedinělé místo těžby nerostu, který dostal jméno podle města Pís

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Písek
Ulice: Velké náměstí Písek - začátek stezky

> Komentáře