Cyklostezka po zámcích na řece Orlici | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Cyklostezka po zámcích na řece Orlici

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

„Zámeckou cyklostezkou“ se dá nazvat třináctikilometrový úsek podél Divoké Orlice, vedoucí z Častolovic do obce Potštejn. Příznivý profil trasy a krásné památky kolem činí z této stezky ideální nenáročný výlet pro rodinu s dětmi. Na úvod můžete zavítat do renesančního zámku Častolovice se zámeckým zvěřincem a anglickým parkem. Hned v sousedství stojí další, tentokrát empírový Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde můžete zhlédnout, jak se žilo v období biedermeieru nebo si vychutnat kávu v Toniově kavárně, citlivě umístěné v zámeckém parku. Dál proti proudu Orlice po pěti kilometrech dojedete k dalšímu renesančnímu zámku Doudleby nad Orlicí s krásnou sgrafitovou výzdobou. Putování po zámcích v našem kraji můžete zakončit v nedalekém Potštejně, kde na vás čeká barokní, pohádkově laděný zámek a dále zřícenina hradu, tyčící se vysoko nad ohbím řeky Orlice. Přejete-li si váš výlet prodloužit, můžete pokračovat sevřeným údolím Orlice směrem na hrad Litice a dál proti proudu do Žamberka, odkud vede cyklostezka až do Chocně. Velkou výhodou je dostupnost vlakového spojení, protože převážná část cyklostezky vede v blízkosti železničních tratí. Cyklostezka vede z Lípy nad Orlicí do Čestic, Častolovic a Kostelce nad Orlicí, je vyasfaltovaná, dlouhá 8 kilometrů a široká 2,5 metru, tento úsek cyklostezky je značen číslem 4363. Dále mohou cyklisté pokračovat přes Doudleby nad Orlicí do Potštejna po cyklotrase č. 4312, vedené po místních komunikacích. Délka tohoto úseku je 10 km. Z Potštejna lze pokračovat údolím Divoké Orlice po cyklotrase č. 4072 na hrad Litice (tento úsek, dlouhý 5,7 km, je však vhodný spíše pro horská kola).

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Lípa nad Orlicí
Ulice: Lípa nad Orlicí - začátek trasy

> Komentáře