Planetární stezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Planetární stezka

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Planetární stezka je model naší sluneční soustavy v měřítku 1 ku 1 miliardě. Tomuto měřítku odpovídají zároveň rozměry těles (modelů Slunce a planet) i vzdálenosti, které mezi nimi musíte ujít. Na každé ze 13 zastávek najdete malou kuličku znázorňující planetu a příslušnou informační tabuli, na níž jsou uvedeny základní údaje a zajímavosti o dané planetě. Celková délka naučné stezky je 6,5 km, část prochází hradeckými městskými lesy. Když se po stezce vydáte, seznámíte se nejen se vzdálenostmi, velikostmi a vlastnostmi těles sluneční soustavy, ale zároveň poznáte i malebnou krajinu městských částí Nový Hradec Králové, Zámeček, Roudnička a Kluky. Stezka vede od hvězdárny okolo rybníků Datlík, Cikán a Biřička, na konečnou linek MHD č. 1 a 2 na Novém Hradci a případně až na lesní hřbitov. Část Planetární stezky vedoucí mezi rybníky kopíruje dětmi oblíbená Vodnická stezka a narazíte zde také na naučné tabule o rybniční soustavě. Zastávky: 1. Slunce, 2. Merkur, 3. Venuše, 4. Země, 5. Měsíc, 6. Mars, 7. Ceres, 8. Jupiter, 9. Halley, 10. Saturn, 11. Uran, 12. Neptun, 13. Pluto

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hradec Králové
Ulice: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové - začátek stezky

> Komentáře