Rozhledna Jarník | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Jarník

Foto: Tuláčci.cz

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhodnutí o postavení dnešní ocelové věže na Jarníku nad jihočeským Pískem padlo teprve před několika málo lety, tato stavba je však již třetí v této oblasti. Nejdříve byla postavena dřevěná rozhledna na Hradišťském vrchu. Byla však natolik chatrná, že musela být zanedlouho stržena. Písecký odbor KČsT chtěl realizovat stavbu zděné věže. Nakonec se z finančních důvodů rozhodl pouze pro stavbu jednoduché dřevěné konstrukce na místě nazývaném Provazce. Dnešní stavba na Jarníku vznikla z důvodu potřeby pokrýt okolí Písku signály různých radiových společností a mobilních operátorů. Zároveň na této stavbě byla otevřena i vyhlídková plošina ve výšce 35 metrů. Otevření se konalo 9. října 1997. Točité schodiště na plošinu je dvojité, takže vylučuje možnost potkání se vystupujících a sestupujících návštěvníků. Rozhledna je umístěna nad okresním městem Písek v městském lesoparku ve výšce 609 m.n.m., cca. 3 km V od centra města. Kdo se vydá na Jarník automobilem, tak podle ukazatelů zabočíme doprava z Táborské ulice. V místě zvaném U vodáka se nachází parkoviště. Odtud je to na vrchol Jarníku po modré TZT asi 1,5 km a převýšení cca. 250 m. Menšího převýšení je možné dosáhnout, když auto necháme nad obcí Chrastiny v místě zvaném "V Křížátkách" u stavení. Odtud je to po modré asi 2 km. Nejbližší železniční zastávka Písek město (žel. trať č. 201 Tábor - Ražice) je od vrcholu vzdálena asi 3 km po červené a dále modré TZT vedoucí přímo k vrcholu. Na červenou je však nejprve nutno sejít po chodníku kolem silnice J směrem, kde na křižovatku se značkou značkou narazíme. Cestu je možné uskutečnit i z píseckého nádraží (žel. trať č. 200 Zdice - Protivín). Cesta vede přes město po červené značce, která začíná již před nádražím, za píseckým náměstím odbočuje vpravo. K přesunu po městě je také možné použít MHD. Z plošiny ve výšce 35 m je možné shlédnout celou Šumavu, částečně Český les, Příbramsko s těžními věžemi a haldami a samozřejmě i město Písek se svým okolím, tedy např. ostatní vrcholky přírodního parku Písecké hory. Nedaleko pod vrcholem se nachází farma s muflony, u které se nachází vyhlídkový posed umožňující výhled na pasoucí se zvířata. Otevřeno: duben - listopad pondělí - neděle 0.00-24.00, prosinec - březen sobota, neděle, vánoční svátky, školní prázdniny. Klíče jsou k dispozici v nedaleké chatě Živec. Vstupné: zdarma

> Otevírací doba

duben - listopad bez omezení
prosinec - březen: víkendy, vánoční svátky, školní prázdniny.
Klíče jsou k dispozici v nedaleké chatě Živec.

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Písek
Ulice: Rozhledna Jarník

> Komentáře