Naučná stezka Věstonická nádrž | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Věstonická nádrž

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Celková trasa 16 km, šest informačních tabulí. Trasa, která začíná u ATC Merkur Pasohlávky a vede kolem střední Novomlýnské nádrže, která je významnou ptačí rezervací. Stezka kromě informacích o ptácích a rybách z Novomlýnské nádrže, přináší také zajímavosti o zaniklé obci Mušov, z níž do současnosti zbyl už jen kostelík svatého Linharta na ostrově uprostřed nádrže. Zároveň se jedná o trasu s nízkým stupněm náročnosti, vedoucí po zpevněných i nezpevněných cestách. Popis trasy: Naučná stezka na začíná na okraji Pasohlávek nedaleko autokempu Merkur u hráze s horní, Mušovskou Novomlýnskou nádrží, odkud sleduje modrou turistickou značku až k rozcestí Řeka Jihlava. Odtud pokračuje k okraji Přírodní rezervace Věstonická nádrž, která je významným hnízdiště ptáků, a připojuje se na žlutě značenou turistickou stezku, po níž pokračuje až k hrázi Strachotínského rybníka, překračuje ji a po druhé straně se vrací po asfaltové silničce mezi nádrží a Starou Dyjí. P.S. Stezka lze absolvovat pěšky i na kole. Nejbližší vlaková zastávka je v Popovicích a je vzdálená 3 km.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Pasohlávky

> Komentáře