Naučná stezka Roztocký háj - Tiché údolí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Roztocký háj - Tiché údolí

Foto: Anna Bubenková

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V severní části Prahy jižně od Roztok si na své přijdou všichni, kteří si chtějí udělat procházku hezkou krajinou a ještě se u toho něco dozvědět. V Roztockém háji - Tichém údolí na ně čeká naučná stezka vedoucí členitým údolím, v němž je zastoupeno hned několik biotopů. Přírodní rezervace na levém břehu Vltavy je domovem celé řady zajímavých rostlinných druhů, jako jsou například vzácný koniklec luční, několik druhů žlun nebo ještěrka zelená. O nich, ale také o historii oblasti se zájemci dozví více díky 7 kilometrů dlouhé naučné stezce s celkem 12 zastaveními, která prochází i další přírodní rezervací - Údolím Únětického potoka - a na kterou je potřeba vyčlenit si aspoň tři hodiny času. Stezka je provede ze suchdolské vyhlídky na údolí Vltavy přes Roztocký háj až do Roztok, kolem Maxmiliánky údolím Únětického potoka až k Únětickému rybníku a do Starého Suchdola. Nejprve jde po žluté turistické značce, v údolí Únětického potoka pak po modré. Začátek se nachází asi 800 metrů od zastávky autobusu Kamýcká, kam se dá dostat ze stanice metra A Dejvická. Auto je možné zaparkovat v ulici Na Rybářce, odkud je to k prvnímu zastavení už jen kousek.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha-Sedlec
Ulice: Na Rybářce

> Komentáře