Planetární stezka údolím Vltavy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Planetární stezka údolím Vltavy

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

1  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Planetární stezka je model Sluneční soustavy v měřítku 1:1 000 000 000, zahrnující 34 různých kosmických těles v 17 zastaveních naučné stezky, rozmístěných podél toku Vltavy od Tróje až do Máslovic. Najdete tu Slunce, planety, velké měsíce a dokonce i trpasličí planety. Stezka je vybavena tabulkami se stručným popisem každého objektu, takže poskytne zajímavý cíl pro pěší či cyklistický výlet. V severní části Prahy si v nádherné krajině na břehu Vltavy našla svůj domov zbrusu nová naučná stezka, která se bude líbit hlavně milovníkům hvězdné oblohy. Je totiž zaměřená na naši planetární soustavu. Stezka vedoucí z Troje až do Máslovic má celkem 17 zastavení, na nichž návštěvníci najdou na 34 různých modelů kosmických těles, jako jsou Slunce, planety, měsíce nebo trpasličí planetky, a to v měřítku 1 ku jedné miliardě, ale také informační tabulky, které s nimi podrobněji seznamují. Planety jsou nerezové koule a kuličky, jen Slunce je z betonu. Planetární stezka se dá projít pěšky, ale snadno také projet na kole. Měří jen 4 kilometry, a tak ji snadno zvládnou i rodiny s dětmi. Začíná nedaleko psího útulku v Troji, kde je možné zaparkovat nebo sem dojet autobusem. Napojit se na ni přitom dá odkudkoli.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha
Ulice: V Zámcích 56
E-mail: [email protected]

> Komentáře