Rozhledna Sedlo | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Sedlo

Foto: M. Procházka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna stojí v blízkosti vrcholu Sedla asi 6 km JV od Sušice, ve výšce 900 m n.m. K rozhledně na Sedle se dá od auta dostat nejblíže K penzionu pod Sedlem, který se nachází v blízkosti obce Albrechtice. K penzionu se dostaneme přímo z Albrechtic po místních komunikacích. Odtud půjdeme po červené TZT až na vrchol. Cesta je dlouhá asi 1,5 km. Vlakem se dostaneme nejblíže do Sušice (žel. trať č. 185 Horažďovice předměstí - Domažlice). Od nádraží musíme nejprve po žluté TZT do centra města, kde se napojíme na červenou TZT vedoucí přes Sedlo směrem na Kašperk a Javorník. Tato cesta je dlouhá asi 10 km. Z rozhledny je nádherný kruhový výhled na šumavské vrcholy jako jsou Velký Javor, Pancíř, Špičák, Poledník, Javorník a Královský kámen. Vidět je i hrad Kašperk. Dále je možné spatřit i vrcholky Českého lesa s nejvyšším Čerchovem. Do vnitrozemí vidíme Svatobor s rozhlednou nad Sušicí, hrad Rabí, jih Plzeňského kraje, Prácheňsko a Strakonicko - je možné zahlédnout i komín strakonické teplárny. Za zhlédnutí stojí i kostel v obci Albrechtice, je ještě původní románský. Dokonce když se dostavoval boční vchod do kostela, byl použit gotický lomený oblouk. Byla to první gotická stavba v našich zemích. Otevřeno: bez omezení Vstupné: zdarma

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Albrechtice
Ulice: Rozhledna Sedlo

> Komentáře