zřícenina kostela sv. Linharta | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

zřícenina kostela sv. Linharta

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zbytky kostela sv. Linharta, který stával v osadě Obora se nacházejí v lesním porostu cca 30 m od Sovovy stezky (jedné z cest lázeňskými lesy), spojující lokalitu Linhart a Zámecký vrch v Karlových Varech. V současné době jsou z kostela patrné obvodové zdi. Románský kostel sv. Linharta byl v osadě Obora založen v roce 1246, tedy o jedno století dříve, než byly založeny Karlovy Vary. Po vzniku Karlových Varů v polovině 14. století se Obora s kostelem stala majetkem nového města Karlovy Vary. Její význam se začal vytrácet a osada obec kolem kostela se začala vylidňovat. Poslední zmínka o jejím osídlení pochází ze 16. století Kostel byl jednolodní stavbou s lodí o rozměrech 12,5 x 10 m čtvercovým presbytářem o rozměrech 8 x 8 m. Zdi kostela o šířce 1,2 m byly tvořené řádkovým zdivem z lomového kamene spojovaného vápennou maltou s přísadou vřídlovce. V půdorysu presbytáře kostela je patrný kamenný oltář. Existenci bílého vřídelního kamene při stavbě kostela objevil v roce 1772 lázeňský lékař David Becher. V letech 1989-1992 provedlo Karlovarské muzeum archeologický průzkum kostela. Uvnitř kostela a v jeho bezprostředním okolí byly nalezeny kosterní pozůstatky osob. Z výzkumu kostela pochází i velký soubor různých předmětů.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Karlovy Vary

> Komentáře