Kostel sv. Jiří - Chřibská | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kostel sv. Jiří - Chřibská

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Kostel sv. Jiří získal zpět svou gotickou podobu při rekonstrukci v roce 1901. Od té doby proběhla pouze jedna rozsáhlá oprava na přelomu tisíciletí. Historie kamenné stavby však sahá do roku 1596, kdy byl původní dřevěný gotický kostel přestavěn v renesančním slohu. Další stavební úpravy proběhly v letech 1649 a 1670. Dnes patří kostel mezi kulturní památky České republiky. Chráněn je od roku 1966. Do stěn kostela jsou vsazeny renesanční náhrobky významných osobností své doby, a pozoruhodné náhrobky nalezneme také na zdech ohraničujících prostranství kolem kostela. Ty sem byly přemístěny z bývalého hřbitova za kostelem, zrušeného koncem 19. století. Jižně od kostela stoji dva půlkruhové ambity uzavřené nárožními barokními kaplemi z roku 1762 a severně od kostela stávala na starém hřbitově novogotická hrobka rodiny Tschinkelů, zbouraná roku 1978. Sousední budova fary nese na kamenném portálu rodový znak Kinských a letopočet 1726. Město, aby zachránilo budovu fary, tak po dohodě s církvi tuto koupilo v roce 2008 a hodlá jí renovovat. Kostel sv. Jiří prošel v letech 1999-2002 rozsáhlou opravou, během níž byly vyměněny poškozené části krovu, střešní krytina, obnoveny vitráže a opraveny vnitřní i vnější omítky.

> Otevírací doba

při bohoslužbách, NE-8:00, zvenčí celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Chřibská
Ulice: Chřibská 11
Telefon: 607 789 641
E-mail: [email protected]

> Komentáře