kostel Nalezení sv. Kříže | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

kostel Nalezení sv. Kříže

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Původní kostel stával v místech dnešního presbytáře a věže a byl zasvěcen sv. Kateřině. Gotická novostavba presbytáře a sakristie pochází z druhé poloviny15.století. Síňové trojlodí je přechodné na rozmezí pozdní gotiky a nastupující renesance, vystavěné v letech 1501-55 za Bibrštejnů Vlachy z Milánska, kašparem a Markem. Renesanční kaple Redernů je z roku 1610, barokní kaple sv.Anny a Josefa byly připojeny roku 1688, do střechy byla vložena sanktusový věžička roku 1746, v roce 1783 rozšířena okna. V roce 1945 byl kostel poškozen leteckou pumou. Kolem kostela se do roku 1710 rozkládal hřbitov. Kamenné zeď kolem celého areálu kostela je renesanční, opravená v baroku. První zmínka o kostele ve Frýdlantu pochází z roku 1316, není však jisté, zda se týká dnešního děkanského chrámu. I ten ale vznikl do konce 14. století. Stáří dodnes zachovalých konstrukcí je však nejisté, rozhodující pro vzhled stavby byla přestavba v letech 1501–51 a restaurace, provedená 1889–92.

> Otevírací doba

info na webu

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Frýdlant

> Komentáře