Vodní stezka kolem Veselského rybníka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vodní stezka kolem Veselského rybníka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vodní stezka ... Že to zní jako skvělý plán na horké letní dny? Opak je pravdou. Procházka kolem "Veseláku" u Nového Veselí je zážitek v každém ročním období. 10 informačních panelů, kde vaším průvodcem bude kapka vody. Po cestě můžete hrát hry, plnit úkoly a především se dozvědět spoustu zajímavostí o přírodě, zvířatech a vodě samotné. Cesta je dlouhá 2,5km (jednosměrná) a pokud podmínky dovolí, klidně vyrazte na běžkách. Veselský rybník patří k největším v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, má rozlohu 87 hektarů. Stezka vede kolem rybníka a návštěvník si na ní může prohlédnout deset panelů. Na každém jsou obecné informace, ale také interaktivní prvky pro děti a úkoly, které dětem zadává kapka vody. Na prvním stanovišti je vodní mlýnek, který připomíná z dřívějších dob mlýn fungující u rybníka. Jsou tam dřevěné kostky, z nichž se sestavují slova související s vodou. Na stanovišti nazvaném „Okno do krajiny“ je rám, který z krajiny udělá působivý obraz vysočinské přírody, a je na každém návštěvníkovi, kterým směrem rám natočí. Stezka klade důraz na ochranu přírody a správné hospodaření s vodou v krajině. Závěr stezky s ohništěm umožní lidem, aby poseděli, zahráli si na xylofon a litofon anebo prozkoumali barvy vody přes barevná sklíčka.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Telefon: +420 602 946 182
E-mail: [email protected]

> Komentáře