Chřibský hrádek – Horní Karlštejn | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Chřibský hrádek – Horní Karlštejn

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Terénní pozůstatky po hrádku nedaleko Cvikova, na zalesněném návrší vlevo od cesty z Rousínova na Milštejn. Písemné zprávy se o něm nedochovaly, neznáme ani jeho jméno a v literatuře se objevuje pod různými názvy. Podle archeologických nálezů, jejichž spojitost s životem hradu je ale nejasná, existoval až v 16. stol.; mohlo se jednat o předsunuté opevnění nebo naopak obléhací tábor blízkého Milštejna. Přístup: po červené turistické cestě z Rousínova asi 1,2 km, poté před výrazným rozcestím před Kohoutím potokem po lesní cestě (nebo pěšinou vyšlapanou lesem) doleva asi 150 m a znovu vlevo na nízký vrcholek, na němž hrad stával Aktualizace 2018/8: les mezi červenou turistickou cestou a lokalitou je poměrně špatně průchozí, ve směru od Rousínova je proto lepší dojít až k rozcestí, na němž odbočuje široká lesní cesta vlevo a na dalším rozcestí po 100 m znovu zvolit levou cestu, která přichází zhruba 100 m pod návrší Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Cvikov II

> Komentáře